Ramazan Günlükleri’ne Ahmet Çelik Konuk Oldu

Ramazan Günlükleri’ne Ahmet Çelik Konuk Oldu Öne Çıkarılmış

Şafak Radyo’da ramazan ayı boyunca yayınlanan Ramazan Günlükleri programına Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik konuk olarak soruları yanıtladı.

Şafak Radyo’da 14 Mayıs Salı günü yayınlanan programda Adil Yeter’in sorularını yanıtlayan Çelik, Ramazan ve Oruç denince ne anlamamız gerektiği, Oruç ibadetinin hikmet ve faziletleri, komşuluk ve Müslümanlar arası ilişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki Ramazan teması olan infak konusundan bahsetti.

Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Medya Dünyası İftarda Bir Araya Geldi

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İşrak Gazetesi ve Fecr Radyo’nun düzenlediği iftar programında Suriyeli yazarlar, kanaat önderleri ve Türkiye’den basın mensupları bir araya geldi.

  22 Mayıs Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapılan iftar programına; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu, BEKAM Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu, İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki, yazarlar, kanaat önerleri ve basın mensupları katıldı.

  Program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından sırayla Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir, Fecr Radyo Müdürü Aladdin Hüsso, İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki, Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kaçmazer birer selamlama konuşması yaptılar.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, iftar programında yaptığı konuşmada, farklı ırktaki ve inançtaki insanların bu coğrafyada yıllardır kardeşçe yaşadığını söyledi. Suriye'de barışın ve huzurun sağlanabilmesi için daha çok çaba verilmesi gerektiğini dile getiren Aldemir, şöyle konuştu:

  "Sizin acınız bizim acımız, sizin kederiniz, bizim kederimiz, sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur. Sözlerimiz kulaklarımıza hitap eder ama gönlümüzdeki o kardeşlik ve muhabbetin aslında gönülden gönüle anlaştığımızı, birbirimizi fark ettiğimizi, birbirimizi sevdiğimizi canı gönülden biliyorum. Bilin ki biz, bu coğrafyanın halkları olarak sizleri seviyoruz ve sizlerin kardeşleriniziz. İnşallah hep beraber bu topraklarda yeniden barışın huzurun hayat bulması, çocuklarımızın ve bu topraklarda yaşayan tüm canlıların özgürce yaşayabileceği gelecek için şu sofranın etrafında bir araya geldiğimiz gibi daha çok çabalamamız gerekir."

  - "Hep beraber kardeşçe var olacağız"

  Savaşların olmadığı bir dünyada yaşayabilmeyi hayal ettiklerini belirten Aldemir, "Ama unutmayın ki bu dünya bir imtihan dünyasıdır. Burada insanlığımız, burada Allah ile ilişkimiz sınanıyor, inşallah biz kazananlardan oluruz. Kederlenmeyin yıkılan Halep'i, Şam'ı ve Bağdat'ı inşa eden insandı. Tekrar insanlığımızı koruyarak biz bu şehirleri eskisinden daha güzel yapacağız ve hep beraber kardeşçe var olacağız." diye konuştu.

  Konuşmanın ardından İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki İşrak Gazetesi’nin almanaklarını Turgay Aldemir, Mahmut Kaçmazer, Mehmet Ali Eminoğlu ve Fatih Eminoğlu’na hediye etti.

  İftar programı yapılan duanın ardından sona erdi.

 • Geçmişte ve Günümüzde Gaziantep’te Ramazanlar

  Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar Şafak Radyo’da yayınlanan Ramazan Günlükleri programına konuk olarak geçmişte ve günümüzde Gaziantep’te yaşanan ramazanlarla ilgili bir söyleşi gerçekleştirdi.

  Hâlen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyeliği yapan Prof. Dr. Halil İbrahim Yakarla söyleşi programının moderatörlüğünü Hüseyin Rahmi Açıkkol yaptı.

  21 Mayıs Salı günü canlı olarak yayınlanan programda; tefekkür ve nefis tezkiyesi, geçmişte ve günümüzde yaşanan ramazanlar, ramazanın hayatımızdaki etkileri konuşuldu.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını da izleyebilirsiniz.

 • Aldemir, Ramazan Günlükleri’ne Konuk Oldu

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir Şafak Radyo’da yayınlanan Ramazan Günlükleri programına konuk olarak soruları yanıtladı.

  Şafak Radyo’da 10 Mayıs Cuma günü yayınlanan programda Adil Yeter’in sorularını yanıtlayan Aldemir, Ramazan ve Oruç denince ne anlamamız gerektiği, Oruç ibadetinin hikmet ve faydası, Ramazan ve komşuluk hakkı, Müslümanlar arası ilişkiler, Ramazan iklimi, Müslüman dünyasının serencamı, yetimlerle iftar programları ve vakıfların toplumda öne çıkan misyonlarından bahsetti.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız