Ramazan Günlükleri’ne Ahmet Çelik Konuk Oldu

Ramazan Günlükleri’ne Ahmet Çelik Konuk Oldu Öne Çıkarılmış

Şafak Radyo’da ramazan ayı boyunca yayınlanan Ramazan Günlükleri programına Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik konuk olarak soruları yanıtladı.

Şafak Radyo’da 14 Mayıs Salı günü yayınlanan programda Adil Yeter’in sorularını yanıtlayan Çelik, Ramazan ve Oruç denince ne anlamamız gerektiği, Oruç ibadetinin hikmet ve faziletleri, komşuluk ve Müslümanlar arası ilişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki Ramazan teması olan infak konusundan bahsetti.

Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi’nin 91. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde çıkan ve 60 ülkeye gönderilen Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayınlanan İşrak Gazetesi’nin 91. sayısı çıktı. Gazetenin bu sayısında da kapak konusu olarak “Barış Pınarı Harekâtı” seçilmiş.

  Yayın hayatında 4. yılını geride bırakan, 15 günde bir çıkan ve 3 dilde yayınlanan gazetenin 91. sayısında Türkiye’nin Kuzey Suriye’de düzenlendiği “Barış Pınarı Harekâtı” kapak konusu olarak öne çıkarılmış. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Turgay Aldemir; “Düzensiz Göçmenlerin Entegrasyonunda STK’ların Rolü”, Yasin Aktay; “Ve Türkiye ABD’ye Yanlışından Dönme Fırsatı Sağladı”, İbrahim Karagül; “Üç Haftada Üç Büyük Müdahale İsrail, AB, Arap Rejimleri Şaşkın”, Dr. Muaz Uleyvi; “Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatına Karşı Arapların Çelişkili Tutumları” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede; Subhi Dusuki, Ali Şerif, Eymen Ebu Haşim, Ahmet Qasim, Ahmet Mazhar Saadu, Dr. Zekeriya Melahefçi ve daha birçok yazarın şiir, deneme ve makaleleri yer alıyor. Gazete, ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlara ücretsiz olarak dağıtılıyor. İşrak Gazetesinde Türkiye’den ve Suriye’den birçok habere de yer veriliyor.

 • Ayıntab Sohbetlerine Eczacılar Konuk Oldu

  Gaziantep’in kadim kültürünün gelecek nesillere aktarıldığı Ayıntab Sohbetlerinde bu hafta Gaziantep Eczacılığında farklı bir yeri olan Duayen isimler programa konuk oldu.

  Hüseyin Rahmi Açıkkol tarafından sunulan ve Şafak Radyo’da canlı olarak yayınlanan Ayıntab Sohbetlerinde bu hafta Gaziantep Eczacılığında farklı bir yeri olan duayen isimlerden; İdris Uğur, Hacı duymaz, Beyhan Düzkaya ve Mehmet Asım Özdemir konuk oldular.

  Programda Gaziantep eczacılığı, geçmişte yaşanılan zorluklar ve sektörle ilgili anılar duayenlerin dilinden dinleyicilere aktarıldı. Eczacılar programın ardından Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’i de ziyaret ederek hasbihal ettiler.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

 • Suriye Diyaloglarında Yeni Anayasa Ele Alındı

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Anayasa Müzakere Heyeti Üyesi ve Medya Sorumlusu İbrahim Cibavi ile siyaset uzamanı ve araştırmacı Dr. Zekeriya Melhaci, Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemi değerlendirdi.

  22 Ekim Salı günü Aladdin Hüsso tarafından sunulan ve canlı olarak yayınlanan programında;  Suriye’de siyasi çözüm için yeni anayasa çalışmalarına değinildi. Anayasa çalışmalarında Türkiye’nin Suriye’de çözüm yolunu açmak için en önemli aktörlerden biri olduğu belirtildi. Anayasa çalışmalarındaki engeller, fırsatlar da masaya yatırılarak müzakere edildi. Katılımcılar Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı’nın bölgeye olumlu yansıyacağını da vurguladılar.

  Programda dinleyicilerden gelen sorular da yanıtlandı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız