Pazar, 24 Ekim 2021

Gaziantep Suriye Topluluğu, Suriye Türk Formu ve Bülbülzade Vakfı’nın katkılarıyla karikatürist Halid Kataa’nın hazırladığı “Maskelerin Ardında” karikatür sergisi ve Mevlid-i Nebi etkinliği gerçekleştirildi.

23 Ekim Cumartesi günü düzenlenen etkinliğe Gaziantep Suriye Topluluğu üyeleri, Suriye Türk Formu üyeleri, Anadolu Kültür Merkezlerinden gelen öğrenciler ve öğretmenler ile çok sayıda davetli katıldı.

İlk olarak karikatürist Halid Kataa’nın hazırladığı “Maskelerin Ardında” karikatür sergisinin açılışı yapıldı. Açılışın ardından sergiyi gezen misafirler sanatçı ile hasbihal ederek eserleri üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

Ardından kutlu doğum haftası nedeniyle düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliği gerçekleştirildi. Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe çok sayıda misafir iştirak ederek peygamber efendimizin örnek hayatını ve mücadelesini anarak dualarda bulundu.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, yeni dönemde yapılacak çalışmaları planlamak üzere kahvaltılı bir istişare toplantısı düzenledi.

23 Ekim Cumartesi günü düzenlenen toplantıya Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet ve komisyon üyeleri katıldı. Toplantıda yeni dönemde yapılacak yapılanma çalışmaları ve faaliyetler üzerinde istişarelerde bulunuldu.

Fütüvvet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Emir Eş ve beraberindeki heyet 21 Ekim Çarşamba günü vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

İstanbul’da hizmetlerine devam eden Fütüvvet Vakfı’nın Başkanı Emir Eş ve beraberindeki heyet ziyaret kapsamında vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede ortak yapılabilecek çalışmalar üzerinde durularak tecrübe paylaşımında bulunuldu. Heyet görüşmenin ardından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezerek birim sorumlularından çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.

 

Çarşamba, 20 Ekim 2021 11:13

Azez AKM’de Mevlid-i Nebi Etkinliği

Azez Anadolu Kültür Merkezi’nde Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla mevlit programı düzenlendi.

Programa yerel halkın yanı sıra Azez milli eğitim müdürleri, müftülük, Yunus Emre Enstitüsü ve diğer davetliler katıldı. Yoğun ilgi gören programda sunumlar ilgiyle takip edildi, davetlilere çeşitli hediye verildi. Programda Azez il milli eğitim müdürü bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

CHP Gaziantep Eski Milletvekili Ali Peri ve CHP Şahinbey Eski Meclis Üyesi Mehmet Dokbay vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

19 Ekim Salı günü gerçekleştirilen ziyarette vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen Ali Peri ve Mehmet Dokbay’a vakfımızın eğitim, gençlik, yetim, yardım ve Suriye çalışmalarıyla ilgili bilgi verildi. Misafirler daha sonra Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezini gezdi.  Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ziyaret sonunda misafirlere çeşitli yayınlar hediye etti.

Bülbülzade Vakfı ve Gaziantep Suriye Topluluğu öncülüğünde “Göçmen Hizmetleri Merkezi”nin aktif ve verimli kullanılması için Suriyeli STK ve kanaat önderlerinin katılımıyla bir toplantı düzenlendi.

19 Ekim Salı günü Bülbülzade Vakfı’nda düzenlenen toplantıya; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa Al Hüseyin, Göçmen Hizmetleri Merkezi Müdürü Remzi Yılmaz ve Suriyeli sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Toplantıda eğitim, sağlık ve sosyal ve toplumsal açıdan Suriyelilerin problemlerinin çözümü için istişareler yapıldı, ortak projeler ele alındı.

Yeşil Umut Derneği Bisiklet Kulübü, sağlıklı yaşam ve bisiklet kullanımına dikkat çekmek için bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 17 Ekim Cumartesi günü yetişkin kategorisindeki kulüp üyeleri ile Bülbülzade Vakfı’ndan - Kilis Yolu Şahinbey Anıtına kadar bir bisiklet turu gerçekleştirildi.

Yeşil Bir dünya için umut ol sloganıyla çalışmalarına devam eden Yeşil Umut Derneği, her yaş kategorisinden bisiklet kullanan gönüllülerine hizmet veriyor. Dernek, önümüzdeki hafta Pazar günü de bu minvalde bir bisiklet turu düzenleyecek.

 

Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri dolayısıyla Şafak Radyo’da yayınlanan Adil Yeter ile Keyf-i Muhabbet programına konuk olarak efendimizin örnek hayatından kesitler sundu.

18 Ekim Salı günü canlı olarak gerçekleştirilen programda Necati Şafak, peygamber efendimizin doğumu ve İslam’ın ilk tebliğ edildiği yıllarında peygamberimize inananların çoğunun gençlerden oluştuğuna değinerek gençlere mesajlar verdi. Program gündeme dair diğer konuların da ele alınmasının ardından sona erdi.

Sevgili genç arkadaşlar;

Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu olarak siz ortaokul ve lise öğrencilerini daha çok aramızda görmek istiyoruz.

Sportif ve sanatsal faaliyetler, kamplar ve değerler eğitimleri ile dolu olan çalışmalarımızda yeni dönemi başlattık.

Bizimle yol alıp hem eğlenmek hem öğrenmek isteyen gençler için katılım bilgilerine aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Suriye Topluluğu ve Bülbülzade Vakfı iş birliği ile Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde “Suriye Devrimi ve Eğitim” başlıklı bir seminer düzenlendi.

16 Ekim Salı günü düzenlenen seminer, 6 haftalık bir seminer kuşağının ilkini oluşturuyor. Seminere İşrak Gazetesi yazarlarından Hasan Nifi ve Gaziantep Suriye Topluluğu başkanı Mustafa Al Hüseyin katıldı. Öğretmen ve öğrencilere yönelik olarak yapılan seminerde Gaziantep’te ikamet eden öğretmen ve öğrencilerin Suriye Devrimi ve Eğitim üzerine okumalarını arttırmak ve bu konudaki bilinçlerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Seminere önümüzdeki hafta farklı bir konu ve konuk ile devam edilecek.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bulbulza/public_html/templates/shaper_newsplus/html/com_k2/templates/default/user.php on line 260
Page 1 of 132

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow