Cumartesi, 31 Temmuz 2021
Perşembe, 29 Temmuz 2021 15:04

İyilik Dünya’nın Her Yerinde

Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Özmantar ve Mehmet Hıdır Akaslan, İyilik Derneği’nin 2021 yılı kurban organizasyonu için Afrika’ya gittiler.

Afrika’da Çad ve Kamerun’u ziyaret eden Özmantar ve Akaslan, burada kurban organizasyonuna katılarak bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. İlk olarak Çad’da başta Türkiye Büyükelçiliği olmak üzere TİKA ve Maarif Vakfı gibi ülkemizin oradaki temsilciliklerini ziyaret eden Özmantar ve Akaslan, ardından yerel sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle de görüştü. Çad’da son olarak yetimhaneler ve yenim annelerini ziyaret eden iyilik elçileri burada ihtiyaç sahiplerine bağışçılar tarafından gönderilen bağışlar ulaştırıldı.

Daha sonra ziyaretin ikinci durağı olan ve kurban organizasyonun yapılacağı Kamerun’a geçildi. Kamerun’un Kusayri bölgesinde Türkiye’nin farklı yerlerinden bağışçıların kurban vekaletleri yerine getirilerek kurbanlar kesildi, ihtiyaç sahiplerine pay edilerek dağıtıldı. Ayrıca Kamerun’da İyilik Derneği’nin Süt Keçisi Projesi kapsamında 15 aileye de süt keçisi dağıtımı yapıldı.

Kamerun’da yetimhaneler, yetim anneleri ve okullar ziyaret edilerek öğrencilere çeşitli hediyeler ile Kur’an-ı Kerim dağıtımı yapıldı. Heyet yardım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yurda döndü.

Perşembe, 29 Temmuz 2021 10:30

İhtiyaç Sahiplerine Kurban Eti Dağıtıldı

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Kurban Bayramı’nda hayırseverler tarafından bağışlanan ve kesilen kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürerek teslim ediyor.

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, partner kuruluşları olan Avrupa Yardım Vakfı ve Uzat Elini Derneği iş birliği ile ihtiyaç sahiplerine et ve nakit yardımlarına bayramdan sonra da devam ediyor. İyilik Derneği gönüllüleri Bayramı’nda hayırseverler tarafından bağışlanan ve kesilen kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürerek teslim ediyor.

Öte yandan ihtiyaç sahiplerine nakit yardımları da devam ediyor.

Tunus’un, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığı bir günün gecesinde Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said’in öncülüğünde uluslararası bir darbe girişimi yaşandı. Askeri yetkilileri yanına alan Kays, meclisin tüm yetkilerini dondurduğunu, milletvekillerinin dokunulmazlığını askıya aldığını belirterek, mevcut Başbakan Meşişi'yi görevden aldığını ve kendi atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralacağını açıkladı. Ardından Meclis kapısına zincirler vurularak siyasi tutuklamalar başlatıldı.
Kuzey Afrika’da maalesef sular durulmuyor. Emperyalist güçler oluşturdukları vesayet güçleriyle İslam topraklarına müdahale etmeye devam ediyor ve asla vazgeçmiyorlar. Son dönemde ilk olarak 1992’de Cezayir’de uygulamaya konulan darbe, BAE ve Batılı devletlerin desteğiyle Mısır'dan sonra Tunus'a da model olarak ihraç edilmeye çalışılıyor.
Hatırlanacağı üzere aynı senaryolu darbe girişiminden Libya son anda kurtulabilmişti. Türkiye’de ise darbeciler hezimete uğratılmıştı.
Yapılan darbe girişimleriyle Müslüman ülkeler BAE vb. ülkelerin aracılığı ve finansal fonlamalarıyla diktatör yönetimlere teslim edilerek bağımsızlıkları engellenmeye ve sömürüye açık hale getirilmeye çalışılıyor.
Batılı devletlerin ve küresel şirketlerin coğrafyamızdaki kukla işbirlikçilerinin girişimlerinin başarılı olmaması için tüm uluslararası kuruluşları ve kamuoyunu duyarlı davranmaya, darbeye ve darbecilere karşı tutum almaya davet ediyoruz.
Bizler inanıyoruz ki;
25 Temmuz darbe girişimine karşı özgürlük, onur, adalet davasına inanan Tunus’un evlatları, teyakkuzda olacak, sorumluluklarına sahip çıkacak ve darbecilere fırsat vermeyecektir.
Vatanını, haklarını ve inanç değerlerini korkusuzca savunan Tunus’un yürekli evlatlarına
15 Temmuz’da darbecilere hak ettikleri dersi veren Türkiye’den selam olsun!

 

Perşembe, 22 Temmuz 2021 23:21

Gönüllülerimizle Bayramlaştık

Bülbülzade Vakfı Yönetimi tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programı; bayramın üçüncü günü olan 22 Temmuz Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

Pandemi dolayısıyla geçtiğimiz yıl çevrimiçi olarak sanal ortamda yapılan bayramlaşma programı bu yıl ilk defa yüz yüze gerçekleştirildi. Bayramlaşma programına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, yönetim kurulu üyeleri, komisyon üyeleri ile gönüllüler ve aileleri katıldı.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir bayramlaşma dolayısıyla yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Şuanda vakfımızın sanat merkezinde 9’u aşkın kursumuz var, spor merkezimizde birçok kursumuz devam ediyor, medya kurslarımız var. Pandemi dolayısıyla bunlara bir süre ara vermek zorunda kalmıştık. Hamdolsun şimdi yüz yüze devam ediyoruz. Yine biçki dikiş, nakış kurslarımız var. Eylül’ün ilk haftası inşallah kermesimiz olacak. Bayramdan sonra da birçok etkinliğimiz yaz okullarımızla birlikte devam edecek. İnşallah bu coşkuyu vakfımız vesilesiyle tüm şehrimize ve ülkemize taşımayı Rabbim bizlere kolay kılar. Bu sene 15. Anadolu Buluşması 17 Ağustosta yapılacak ve 4 gün sürecek. Bu vesileyle tüm kardeşlerimizin bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Konuşmanın ardından bayramlaşma programına katılanlar duygu ve düşüncelerini ifade ederek katılımcıların bayramını kutladılar. Bayramlaşma programı, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir'in çocukların bayramaını kutlaması ve harçlık dağıtımının ardından sona erdi.

Cumartesi, 17 Temmuz 2021 10:01

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi 200 çocuğa daha bayramlık kıyafet yardımında bulundu.

Geçtiğimiz gün 200 çocuğa kıyafet yardımında bulunan İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, 14 Temmuz Çarşamba günü düzenlenen organizasyonla 200 çocuğa daha kıyafet yardımında bulundu. Çocukların Kurban Bayramı’na yeni kıyafetleriyle mutlu bir şekilde girmeleri için yapılan yardım organizasyonunda çocuklar kendi elleriyle kendi istedikleri kıyafetleri seçerek almanın mutluluğunu yaşadı.

Cuma, 16 Temmuz 2021 10:22

Medeniyet Yolcuları Balkanlar’da

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Bülbülzade Derneği tarafından yürütülen “Medeniyet Yolcuları” projesi kapsamında Balkan ülkelerine 10 günlük gezi düzenlendi. Gezi kapsamında Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek ve Karadağ’da çeşitli sivil toplum kuruluşları ve ülkemizin ilgili ülkelerde bulunan temsilcilikleri ziyaret edilerek, vakfımızın ve bağlı kuruluşlarımızın çalışmaları hakkında bilgi verildi. Bunun yanı sıra iş birliği projeleri ve çeşitli gündemler hakkında da istişarelerde bulunuldu.

Katılımcıların, Anadolu ve Balkan coğrafyalarında yaşayan ve ortak tarihe, kültüre ve değerlere sahip halkların söz konusu ortak yaşayış biçimlerine şahit olması amacıyla yürütülen proje kapsamında, elde edilen görüntüler ve bilgiler etrafında, Balkan ülkelerindeki Osmanlı mirasını anlatan bir belgesel oluşturulacak. Ayrıca, Balkan ülkelerindeki Osmanlı mirasını ve Balkan coğrafyasının doğal güzelliklerini yerinde gözlemleme imkânı bulan katılımcılar, çeşitli STK ve eğitim merkezlerinde tecrübelerini ve gözlemlerini aktaracakları birçok konferansa konuşmacı olarak katılacak.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bulbulza/public_html/templates/shaper_newsplus/html/com_k2/templates/default/user.php on line 260
Page 1 of 124

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow