Pazartesi, 19 Ağustos 2019
Yaz Okullarımıza Kayıtlar Başladı

Yaz Okullarımıza Kayıtlar Başladı Öne Çıkarılmış

Vakfımızın “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla her yıl yaz aylarında düzenlediği yaz okullarına kayıtlar başladı.

Bu sene 24 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan yaz okullarımızda; Kur’an-ı Kerim, Tecvit Bilgisi, Siyer, Adab-ı Muaşeret ve Temel Dini Bilgiler dersleri verilirken gezi, izci kampı, piknik, bilgi yarışması, sinema, halı saha, voleybol ve basketbol maçları ile yüzme ve satranç dersleri gibi sportif, sosyal ve kültürel etkinlikler ile beceri ve yetenek eğitimleri yer alacak.

Farklı semtlerden gelen öğrenciler için servis imkânının da olduğu yaz okulu, Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu tarafından organize ediliyor. Yaz okulumuzda alanında uzman öğretmenlerimiz gönüllü olarak hizmet veriyor.

Çocuklarımızın yaz aylarını dolu dolu geçirmesi için Yaz Okullarımıza Kayıt Yaptırmakta Acele Edin…

Daha fazla bilgi için: 0546 816 14 67

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Semt-i İbrahimli Derneği Yaz Okulu Sona Erdi

  Semt-i İbrahimli Derneği yaz okulu bitirme programı 1 Ağustos Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde yapıldı.

  Bülbülzade Vakfı avlusunda yapılan bitirme programına dernek yöneticileri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Bitirme programında bir konuşma yapan Anadolu Kadın ve Aile Derneği Başkanı Rabia Aldemir, yaz okuluna katılan öğrencileri ve ailelerini böyle güzel organizasyonlara katıldıkları için kutladı.

  Bitirme programında öğrenciler Kur’an-ı Kerim ve dualar okudu, çeşitli şarkılar ve ezgiler söyleyerek doyasıya eğlendi. Öğrenciler ve aileleri yaz okulu ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar. Program sonunda öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verilerdi. 

  Semt-i İbrahimli Derneği yaz okulu bitirme programı toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

 • Merveşehir Derneğinde Yaz Okulu Devam Ediyor

  Vakfımızın semt derneklerinden olan ve ilimizin Merveşehir Semtinde faaliyetlerde bulunan Merveşehir Derneğinde yaz okulu tüm heyecanı ile devam ediyor.

  “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganı ile öğrencilerin yaz aylarını daha verimli geçirmeleri için düzenlenen yaz okulu 7 hafta sürecek. Hafta içi gün boyu devam eden yaz okulunda; 09.30-12.00 saatleri arasında ilkokul ve ortaokul öğrencileri, 13.00 ila 15.00 saatleri arasında liseli kız öğrenciler, 16.00 ila 18.00 saatleri arasında da liseli erkek öğrenciler olmak üzere toplam 120 öğrenci eğitim öğretime devam ediyor.  Yaz okulunda; Kur’an-ı Kerim öğretimi, sure ve dua ezberleri, temel dini bilgiler ve kavram dersleri veriliyor. Öğleden sonraki bölümde ise sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetler yapılıyor. Öğleden sonraki bölümde; sanat atölyesi, geziler, film izleme, izcilik kampı, yüzme ve cami ziyaretleri gerçekleştiriliyor.

  24 Haziranda başlayan Merveşehir Yaz Okulu 9 Ağustosta sona erecek.

 • Bir Yaz Okulu Böyle Geçti

  Bülbülzade Vakfı’nın “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla her sene yaz aylarında düzenlediği yaz okulunun sonlarına gelindi.

  Çocuklarımızın yaz aylarını değerlerimizle buluşarak daha verimli geçirilmeleri amacıyla bu sene 24 Haziran - 26 Temmuz tarihleri arasında yapılan olan yaz okulu ilimizin Güneykent Mahallesinde bulunan Sevinç Bahattin Teymur Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılıyor. Vakıf merkezinin yanı sıra Bilimder, Fidander, Şehreküstü Derneği, Semti İbrahimli, Merveşehir, Seyrantepe Semti yaz okulları yapıldı. Yaz okullarına 9 ila 15 yaş gurupları arasındaki tüm çocuklar kabul edildi.

  Hafta içinde tam gün olarak yapılan yaz okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Adabı Muaşeret, Peygamberlerimiz ve İletişim Dersi verildi. Öğleden sonraki bölümde ise her bir öğrenci 5 hafta boyunca bir atölyede beceri ve yetenek eğitimleri aldı. Bu kapsamda gitar, mozaik, robotik kodlama, satranç, kaligrafi, pratik İngilizce, keçe yapımı, zekâ oyunları ve yüzme atelöyeleri mevcut yer aldı. Ayrıca haftanın üç günü de müzeler, çocuk sanat merkezi, Şehitkâmil Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisi (MÖP) izci kampı ve gezegen evine ziyaretler yapıldı. Hafta için 5 gün süren yaz okulunda öğrencilerin yaz aylarını dolu dolu geçirecekleri verimli bir program uygulandı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız