Yaz Okullarımıza Kayıtlar Başladı

Yaz Okullarımıza Kayıtlar Başladı Öne Çıkarılmış

Vakfımızın “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla her yıl yaz aylarında düzenlediği yaz okullarına kayıtlar başladı.

Bu sene 24 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan yaz okullarımızda; Kur’an-ı Kerim, Tecvit Bilgisi, Siyer, Adab-ı Muaşeret ve Temel Dini Bilgiler dersleri verilirken gezi, izci kampı, piknik, bilgi yarışması, sinema, halı saha, voleybol ve basketbol maçları ile yüzme ve satranç dersleri gibi sportif, sosyal ve kültürel etkinlikler ile beceri ve yetenek eğitimleri yer alacak.

Farklı semtlerden gelen öğrenciler için servis imkânının da olduğu yaz okulu, Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu tarafından organize ediliyor. Yaz okulumuzda alanında uzman öğretmenlerimiz gönüllü olarak hizmet veriyor.

Çocuklarımızın yaz aylarını dolu dolu geçirmesi için Yaz Okullarımıza Kayıt Yaptırmakta Acele Edin…

Daha fazla bilgi için: 0546 816 14 67

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB’den Lise Öğrencilerine Yaz Kampı

  Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi lise öğrencilerine yönelik dört günlük yaz kampı düzenliyor.

  AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi yaz tatilinin yeni başladığı şu günlerde lise öğrencileri için kamp programı düzenliyor. Yaz aylarının daha verimli geçirmek için düzenlenen kampa 18 erkek öğrenci katılıyor. 17 Haziran Pazartesi günü başlayan kamp 20 Haziran Perşembe günü sona erecek

  Yatılı olarak yapılan kampta öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu’nda misafir ediliyor.

  Kampta; namaz, sosyal medya ve adab-ı muaşeret konularına ağırlık veriliyor. Kampta ayrıca sinema, yüzme gibi sosyal ve kültürel etkinlikler de yer alıyor.

 • Yetimler ve Ortaöğretim Öğrencileri Kahvaltıda Buluştu

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Ortaöğretim Birimi 30 yetim öğrenci ve 40 liseli öğrencinin katıldığı kahvaltı programı düzenledi.

  14 Nisan Pazar günü Gaziantep Üniversitesi Kültür Evinde gerçekleştirilen organizasyonda 70 öğrenci ve ortaöğretim birimi yetkilileri katıldı. Birlikte yapılan kahvaltının ardından yetim öğrenciler için bir şenlik düzenledi. Şenlikte ip atlama, ritim oyunu, yakar top, halat çekme gibi oyunlar oynandı. Oyunlar oynayan ve hoşça vakit geçiren öğrencilere pamuk şekeri ikramı yapıldı. Daha sonra liseli öğrencilerin hazırlamış olduğu hediyeler yetim çocuklara takdim edildi. Organizasyon hatıra köşesinde toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 • AÖB’den Kariyer Planlaması Söyleşi Programı

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Ortaöğretim Komisyonu kız öğrencilere yönelik “Kariyer Planlaması” üst başlıklı söyleşi programı gerçekleştirdi.

  Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Ortaöğretim Komisyonu kız öğrencilere yönelik “Kariyer Planlaması” üst başlıklı söyleşi programı gerçekleştirdi. 2 Mart Cumartesi günü Pusula Kitabevi’nde yapılan söyleşiye Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kahraman konuşmacı olarak katıldı. Söyleşiye AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi yetkilileri ve 55 öğrenci katıldı.

  Doç. Dr. Mehmet Kahraman önce kendi kariyerinden bahsettiği sunumunda “önce hayal etmek lazım ben de hayal ettim ve çok çalıştım, risk aldım. Başardıkça yeni hayaller kurmaya başladım. Kariyer yaparken, hayallerinizi gerçekleştirirken karşınıza çıkan zorluklar karşında hacı yatmaz gibi olmalısınız lazım. Hangi zorluk karşında düşerseniz hacı yatmaz gibi hemen geri kalkıp yola devam etmelisiniz” dedi.

  Doç. Dr. Mehmet Kahraman sunumun ardından öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

  Yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı üç farklı ödüle layık görülen Doç. Dr. Mehmet Kahraman, 2018 TÜBA-GEBİP Ödülü'nü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı,  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından verilen TÜSEB Aziz Sancar Teşvik Ödülü, Türkiye Bilimler Akademisi tarafından Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülüne layık görüldü.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız