Perşembe, 23 Ocak 2020
Merveşehir Derneğinde Yaz Okulu Devam Ediyor

Merveşehir Derneğinde Yaz Okulu Devam Ediyor Öne Çıkarılmış

Vakfımızın semt derneklerinden olan ve ilimizin Merveşehir Semtinde faaliyetlerde bulunan Merveşehir Derneğinde yaz okulu tüm heyecanı ile devam ediyor.

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganı ile öğrencilerin yaz aylarını daha verimli geçirmeleri için düzenlenen yaz okulu 7 hafta sürecek. Hafta içi gün boyu devam eden yaz okulunda; 09.30-12.00 saatleri arasında ilkokul ve ortaokul öğrencileri, 13.00 ila 15.00 saatleri arasında liseli kız öğrenciler, 16.00 ila 18.00 saatleri arasında da liseli erkek öğrenciler olmak üzere toplam 120 öğrenci eğitim öğretime devam ediyor.  Yaz okulunda; Kur’an-ı Kerim öğretimi, sure ve dua ezberleri, temel dini bilgiler ve kavram dersleri veriliyor. Öğleden sonraki bölümde ise sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetler yapılıyor. Öğleden sonraki bölümde; sanat atölyesi, geziler, film izleme, izcilik kampı, yüzme ve cami ziyaretleri gerçekleştiriliyor.

24 Haziranda başlayan Merveşehir Yaz Okulu 9 Ağustosta sona erecek.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB’den Lise Öğrencilerine Yarıyıl Kampı

  Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi lise ara sınıf öğrencilerine yönelik üç günlük yarıyıl kampı düzenliyor.

  AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi yarıyıl tatilinin başladığı şu günlerde lise ara sınıf öğrencilerine yönelik kamp programı düzenliyor. “Bir İnsan Bir Hikaye” başlığı ile düzenlenen yarıyıl kampına 25 erkek öğrenci ile 31 kız öğrenci katılıyor. 20 Ocak Pazartesi günü başlayan kamp 22 Ocak Çarşamba günü sona erecek

  Yatılı olarak yapılan kampta öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ila Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir ediliyor.

  Kampta; Aliya İzzetbegoviç, Necip Fazıl Kısakürek ve Davut Özgül’ün hayat hikâyeleri ve mücadelelerinin anlatıldığı seminerlerin yanı sıra, mangala oyunu turnuvası, seminerler, film tahlilleri, makale tahlilleri, münazara, canlı müzik, halı saha müsabakası gibi etkinlikler yer alıyor.

 • Ortaöğretim Komisyonundan 2 Günlük Doğa Kampı

  Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu “İyilikle Geleceğe Koş” başlıklı iki günlük doğa kampı düzenledi.

  30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nde düzenlenen kampa semt derneklerimiz Bilimder, Fidander, Şehreküstü Derneği, Merveşehir Derneği, Şehreküstü Derneği, Semt-i İbrahimli Derneği ve vakıf merkezi, Adıyaman Kahta, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Nizip’ten 110 ortaokul ve lise öğrencisi katıldı. Kampta; iyilik atölyesi bölümünde öğrencilerin iyilik temalı sosyal sorumluluk projeleri konuşuldu. Fatma Taş tarafından “İletişim ve Adap” konulu seminer, Cumali Kaplan tarafından “Gelecekte Dünyamız” konulu seminerin yanı sıra doğa yürüyüşü, okçuluk, film tahlili, bocce, dart, kitap okuma, bilgi yarışması ve sonucunda öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

  Eğlenceli ve verimli geçen kampın sonunda öğrenciler toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • Yukarıbayır’dan Cambridge’a

  Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi’nin “Kariyer Planlama” seminerleri Gaziantep Üniversitesinde öğretim üyesi Dr. Mehmet Başaran’ın katılımıyla “Yukarıbayır’dan Cambridge’a” başlığı ile yapıldı.

  30 Kasım Cumartesi günü Pusula Kitap Kahve’de Yılmaz Ergen’in moderatörlüğünde düzenlenen seminere çok sayıda öğrenci ve eğitimci katıldı. Seminerde Dr. Mehmet Başaran, Gaziantep’ten başlayarak Cambridge’a kadar uzanan eğitim hayatından ve matematiğin sevdirilmesi adına neler yapılabileceğinden bahsetti. Öğrencilerin gelecekle ilgili hedeflerini ve kariyerlerini planlaması adına farklı bakış açıları kazandırdı. Programda öğrencilerden gelen sorulara da cevap veren Başaran’ın sunumunun ardından öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız