AÖB Başkonuş’ta Kamp Düzenledi

AÖB Başkonuş’ta Kamp Düzenledi Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yükseköğretim Birimi erkek öğrencilere yönelik Kahramanmaraş Başkonuş yaylasında iki günlük yatılı kamp düzenledi.

Gaziantep’te bulunan yaklaşık 40 öğrenci ile 03 Ağustos Cumartesi günü Başkonuş yaylasına gidildi. Kampta ilk gün görev dağılımı ve iş bölümü yapıldı. İlk günün akşamında Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı ve Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in ‘’Muhasebe ve İnşa Sürecinde Aklı Selim’’ kitabı öğrenciler tarafından tahlil edildi. Daha sonra kamp ateşi etrafında müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Ertesi gün doğa yürüyüşü ile başlayan programda öğle namazından sonra gerçekleştirilen yemek program ile kamp sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Hemhal Dergisi’nin 6. Sayısı Çıktı

  Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından Gaziantep’te üç dilde çıkarılan Hemhal Dergisi’nin altıncı sayısı çıktı.

  “Her Dem Birlikte Yaşama Sanatı” sloganı ile Anadolu Öğrenci Topluluğu’nun Gaziantep Üniversitesi Kültür Müdürlüğünün katılarıyla çıkardığı Hemhal Dergisinin altıncı sayısında “Biz Bağıracağız, Birileri Hiç Duymayacak, Hep Aynı Hikâye” başlığı ile yayımlandı. Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak çıkarılan dergide; Yunus Keklikçi, “Biraz Bizden Ama Biraz Polüler Olsun”, Büşra Altunova, “Muhayyilemin de Düşleri Var”, Ali Kartal, “Memory of a Nation” Faysal Mahmud, “South Asian Culture”, Roman Durağı, Şiir Sokağı bölümleri yer alıyor. Derginin İngilizce ve Arapça bölümlerinde de kapak konusu ile alakalı makaleler yer alıyor.

  Hemhal Dergisi’ni Gaziantep Üniversitesi Kampüsü içersinde bulunan Pusula Kitabevi ve AÖB Gaziantep Temsilciliğinden ücretsiz alabilirsiniz.

 • Modern Dönemde Peygamber Örnekliği

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Teşkilatı tarafından her hafta Perşembe günü gerçekleştirilen Pusula Söyleşilerine bu hafta Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Başkanı Rabia Aldemir konuk oldu.

  24 Ekim Perşembe günü Pusula Kitap&Kahve’de gerçekleşen söyleşinin konusu “Modern Dönemde Peygamber Örnekliği” idi. Söyleşi, sunumun ardından soru ve cevap bölümüyle devam etti. Program yapılan ikramların ardından sona erdi.

 • Kudüs Şairi Nuri Pakdil Anıldı

  Anadolu Öğrenci Birliği kız öğrencileri Salı günleri Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen kitap tahlili programında bu hafta Kudüs şairi Nuri Pakdil'in hayatı ve mücadelesi konuşuldu.

  Geçtiğimiz günlerde rahmeti rahmana kavuşan Nuri Pakdil’in hayatı, duruşu ve eserleri Şehadet Gerçek ve Betül Yiğit tarafından yapılan sunumlarda anlatıldı. Program Gaziantep Üniversitesi Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapıldı. Programa GAÜN öğrencileri ve AÖB öğrencileri katıldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız