Pusula Söyleşilerinin ilkine Ahmet Bozdağ Konuk Oldu

Pusula Söyleşilerinin ilkine Ahmet Bozdağ Konuk Oldu Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) tarafından Pusula Kitabevi’nde gerçekleştirilen Pusula Söyleşileri’nin ilkine Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Bozdağ konuk oldu.

Yeni eğitim öğretim döneminin ilk söyleşisinde “Üniversite Hayatı” ele alındı. 3 Ekim Perşembe günü yapılan söyleşi programına çok sayıda öğrenci katıldı. Söyleşi programında konuşmacı olarak katılan Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Bozdağ tecrübelerini aktarırken, öğrencilik hayatında ne yapmalı, ne zaman yapmalı, nasıl yapmalı sorularına yanıt aradı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Pusula Söyleşilerine Turgay Aldemir Konuk Oldu

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Teşkilatı tarafından her hafta gerçekleştirilen Pusula Söyleşilerine bu hafta Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir konuk oldu.

  17 Ekim Perşembe günü Pusula Kitap&Kahve’de gerçekleşen söyleşinin konusu “Anadolu İrfanı” idi. Söyleşinin moderatörlüğünü Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Teşkilatı öğrencilerinden Fatih Ahmetcan Alpcan gerçekleştirdi.

  Söyleşi sunumun ardından soru ve cevap bölümüyle devam etti. Ardından program sona erdi.

 • Necip Fazıl’ın İman ve Aksiyon Kitabı Tahlil Edildi

  Gaziantep Anadolu Öğrenci Birliği kız öğrencileri 15 Ekim Salı günü Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde Necip Fazıl Kısakürek'in "İman ve Aksiyon" kitabını tahlil etti.

  Sena Kavuncu ve Merve Çitil'in sunumuyla gerçekleştirilen kitap tahlili programı iki kısımda icra edildi. Programda iman ve aksiyon kelimelerinin anlamlarından bahsedildi buna dair kitaptan örnekler verildi. Kitabın konusu ve yazarı hakkında bilgiler verildi. Tahlile Gaziantep Üniversitesi kız öğrencileri katıldı.

 • Yeryüzü Gençlik GAÜN’de Konferans Düzenledi

  Yeryüzü Gençlik Gaziantep Şubesi, Suriyeli Öğrenciler ile Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlık Konferans Salonunda 15 Ekim Salı günü konferans düzenledi. Dr. Abdulmunim Zeyneddin'in konuşmacı olarak katıldığı konferansta 'Suriyeli Üniversite Öğrencilerinin Gelecek Planlaması' konuşuldu. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Anadolu Öğrenci Topluluğu Başkanı Yunus Keklikçi selamlama konuşması yaptı.

  Keklikçi konuşmasında; “Emperyalist devletler Suriye başta olmak üzere Ortadoğu coğrafyasını pasta olarak görüyorlar. Coğrafyamızı daha çok bölmek için planları devam ediyor. Buna karşı bizlerde kardeş olarak dün olduğu gibi bugünde yardımlaşma ve dayanışmaya devam ediyoruz. Gaziantep Üniversitesi 4 bini aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bunların yarısını Suriyeli öğrenciler oluşturuyor. Güvenli bölgede okuyan öğrencilerimizde var. Bugün Üniversite okuyan gençlere sivil hayatın içinde olanlardan daha çok sorumluluk düşüyor. Bunun için Suriyeli öğrencilerin ülkeleri için daha çok inisiyatif alarak çalışmaları gerekiyor. Biz Gaziantep Üniversitesinde her zaman Uluslararası Öğrencilerimiz ile beraber çalışıyoruz. 3 dilde yayın yapan Hemhal Dergisinde sizlerle yaşadığımız ortak hayallerimizi bir esere dönüştürüyoruz. Bunu pratik hayata dönüştürmek sizler için büyük bir sorumluluk” dedi. Ardından konuşmacı Dr. Abdulmunim Zeyneddin, “Suriyeli öğrenciler mezun olduktan sonra Batı'ya gitme hayalleri kurmamalılar. Ülkemizi ve yaşadığımız coğrafyayı terk etmemeliyiz. Sizler burada eğitim almak için bulunuyorsunuz. Eğitim hayatınız bittikten sonra gelecek nesillere bizim devrim idealimizi taşımanız gerekiyor. Bizler bir devrim yaptık. Devrimler 1 yıl içinde başarıya ulaşmıyor. Bugün Türkiye'nin de desteği ile daha çok özgürlük alanı buluyoruz. Öğrencilerimiz bu alanı eğitim ile doldurmak zorundalar” dedi. Program ikramın ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız