Yeryüzü Gençlik GAÜN’de Konferans Düzenledi

Yeryüzü Gençlik GAÜN’de Konferans Düzenledi Öne Çıkarılmış

Yeryüzü Gençlik Gaziantep Şubesi, Suriyeli Öğrenciler ile Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlık Konferans Salonunda 15 Ekim Salı günü konferans düzenledi. Dr. Abdulmunim Zeyneddin'in konuşmacı olarak katıldığı konferansta 'Suriyeli Üniversite Öğrencilerinin Gelecek Planlaması' konuşuldu. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Anadolu Öğrenci Topluluğu Başkanı Yunus Keklikçi selamlama konuşması yaptı.

Keklikçi konuşmasında; “Emperyalist devletler Suriye başta olmak üzere Ortadoğu coğrafyasını pasta olarak görüyorlar. Coğrafyamızı daha çok bölmek için planları devam ediyor. Buna karşı bizlerde kardeş olarak dün olduğu gibi bugünde yardımlaşma ve dayanışmaya devam ediyoruz. Gaziantep Üniversitesi 4 bini aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bunların yarısını Suriyeli öğrenciler oluşturuyor. Güvenli bölgede okuyan öğrencilerimizde var. Bugün Üniversite okuyan gençlere sivil hayatın içinde olanlardan daha çok sorumluluk düşüyor. Bunun için Suriyeli öğrencilerin ülkeleri için daha çok inisiyatif alarak çalışmaları gerekiyor. Biz Gaziantep Üniversitesinde her zaman Uluslararası Öğrencilerimiz ile beraber çalışıyoruz. 3 dilde yayın yapan Hemhal Dergisinde sizlerle yaşadığımız ortak hayallerimizi bir esere dönüştürüyoruz. Bunu pratik hayata dönüştürmek sizler için büyük bir sorumluluk” dedi. Ardından konuşmacı Dr. Abdulmunim Zeyneddin, “Suriyeli öğrenciler mezun olduktan sonra Batı'ya gitme hayalleri kurmamalılar. Ülkemizi ve yaşadığımız coğrafyayı terk etmemeliyiz. Sizler burada eğitim almak için bulunuyorsunuz. Eğitim hayatınız bittikten sonra gelecek nesillere bizim devrim idealimizi taşımanız gerekiyor. Bizler bir devrim yaptık. Devrimler 1 yıl içinde başarıya ulaşmıyor. Bugün Türkiye'nin de desteği ile daha çok özgürlük alanı buluyoruz. Öğrencilerimiz bu alanı eğitim ile doldurmak zorundalar” dedi. Program ikramın ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Colors of The World’da Bangladeş Tanıtıldı

  Gaziantep Üniversitesi Anadolu Öğrenci Topluluğu'nun düzenlediği 'Colors of The World' Ülke Tanıtımı programının ikincisi yapıldı.

  19 Kasım Salı günü yapılan program Gaziantep Üniversitesi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Gaziantep Üniversitesi Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından iki haftada bir düzenlenen Ülke Tanıtımı programının ikincisi öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Programda Yeryüzü Gençlik Gaziantep Şubesi Başkanı Bangladeşli öğrenci Faysal Mahmud'un sunumuyla Bangladeş ülkesinin tanıtımı yapıldı. Slaytlar eşliğinde anlatılan sunumda Bangladeş'in kültürel yapısına değinildi. Yeryüzü Gençlik Uluslararası Öğrencilerin çalışmalarına değinen Faysal Mahmud ve Gaziantep Üniversitesi'nde eğitim gören öğrenciler katılımcılara Bangladeş Usulü Sütlü Çay ikram ettiler.

  Program soru-cevap bölümünün ardından sonra erdi.

 • AÖB, Vakıf Yönetimi İle Çalışmaları Değerlendirdi

  Anadolu Öğrenci Birliği Yüksek Öğretim Birimi kız ve erkek öğrencileri Bülbülzade Vakfı yönetimi ile toplantı yaptı.

  Gaziantep Anadolu Öğrenci Birliği Teşkilatı Üniversite Komisyonunda görev alan kız ve erkek öğrenciler Bülbülzade Vakfı Yönetimi ile 19 Kasım Salı günü bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Bülbülzade Vakfı Yönetimini temsilen Vakıf Başkanı Turgay Aldemir ile Yönetim Kurulu Üyeleri Rabia Aldemir ve Âdem Er katıldı.

  Toplantıda üniversite çalışmaları, kız ve erkek öğrenci yurtlarındaki çalışmalar ele alındı.

 • Üniversite Öğrencilerinden Çevreye Duyarlı Kampanya

  Anadolu Öğrenci Topluluğu, Suriyeli STK’lar ve uluslararası öğrenciler el birliği ile Gaziantep Üniversitesinde ‘Önce İnsanlık’ sloganı ile çevre temizliği yaptı.

  Gaziantep’te Suriyelilere yönelik faaliyetler yürüten bir Suriyeli Dernek gönülleri, Gaziantep Üniversitesi Anadolu Öğrenci Topluluğu öğrencileri ile beraber Gaziantep Üniversitesi Merkez Yemekhane civarında çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi.

  15 Kasım Cuma günü gerçekleştirilen etkinliğe farklı uyruklu öğrencilerden de gönüllüler katıldı. Etkinlikte çevre temizliği ile beraber birlik ve beraberlik içinde ‘Önce İnsanlık’ yazılı bilgilendirme broşürü Üniversite içinde öğrencilere dağıtıldı. Gönüllüler farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Önce İnsanlık’ yazılı beyaz t-short ve şapka ile etkinliği gerçekleştirdiler. Etkinlik yemek ikramının ardından sona erdi. Suriyeli ve Türkiyeli vatandaşların kaynaşması amacıyla başlatılan çevre temizliği etkinliği Gaziantep ilinin farklı noktalarında devam edecek.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız