Çarşamba, 08 Temmuz 2020
Yeryüzü Gençlik GAÜN’de Konferans Düzenledi

Yeryüzü Gençlik GAÜN’de Konferans Düzenledi Öne Çıkarılmış

Yeryüzü Gençlik Gaziantep Şubesi, Suriyeli Öğrenciler ile Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlık Konferans Salonunda 15 Ekim Salı günü konferans düzenledi. Dr. Abdulmunim Zeyneddin'in konuşmacı olarak katıldığı konferansta 'Suriyeli Üniversite Öğrencilerinin Gelecek Planlaması' konuşuldu. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Anadolu Öğrenci Topluluğu Başkanı Yunus Keklikçi selamlama konuşması yaptı.

Keklikçi konuşmasında; “Emperyalist devletler Suriye başta olmak üzere Ortadoğu coğrafyasını pasta olarak görüyorlar. Coğrafyamızı daha çok bölmek için planları devam ediyor. Buna karşı bizlerde kardeş olarak dün olduğu gibi bugünde yardımlaşma ve dayanışmaya devam ediyoruz. Gaziantep Üniversitesi 4 bini aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bunların yarısını Suriyeli öğrenciler oluşturuyor. Güvenli bölgede okuyan öğrencilerimizde var. Bugün Üniversite okuyan gençlere sivil hayatın içinde olanlardan daha çok sorumluluk düşüyor. Bunun için Suriyeli öğrencilerin ülkeleri için daha çok inisiyatif alarak çalışmaları gerekiyor. Biz Gaziantep Üniversitesinde her zaman Uluslararası Öğrencilerimiz ile beraber çalışıyoruz. 3 dilde yayın yapan Hemhal Dergisinde sizlerle yaşadığımız ortak hayallerimizi bir esere dönüştürüyoruz. Bunu pratik hayata dönüştürmek sizler için büyük bir sorumluluk” dedi. Ardından konuşmacı Dr. Abdulmunim Zeyneddin, “Suriyeli öğrenciler mezun olduktan sonra Batı'ya gitme hayalleri kurmamalılar. Ülkemizi ve yaşadığımız coğrafyayı terk etmemeliyiz. Sizler burada eğitim almak için bulunuyorsunuz. Eğitim hayatınız bittikten sonra gelecek nesillere bizim devrim idealimizi taşımanız gerekiyor. Bizler bir devrim yaptık. Devrimler 1 yıl içinde başarıya ulaşmıyor. Bugün Türkiye'nin de desteği ile daha çok özgürlük alanı buluyoruz. Öğrencilerimiz bu alanı eğitim ile doldurmak zorundalar” dedi. Program ikramın ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB'den Basın Açıklaması

  Anadolu Öğrenci Birliği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma Hutbesine ve ardından bazı çevrelerin başlattığı karalama kampanyasına dair bir açıklamada bulundu. Açıklamanın tamamını aşağıdan okuyabilirsiniz;

   

 • Ders Halkaları Sanal Ortamda Devam Ediyor

  Anadolu Öğrenci Birliği, koronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara verilmesiyle birlikte ders halkalarını sanal ortama taşıyarak sohbetlere devam ediyor.

  5-7 kişilik gruplardan oluşan ders halkalarında Anadolu Platformu tarafından yayımlanan;  Kulluk Ve Sorumluluk, Ahlak, Kavramlar 1, Kavramlar 2, Akaid, Ana Hatlarıyla İslam Dini, Esmaü’l-Hüsna, Peygamberler Tarihi, Siyeri Nebi, Davet, İlmihal Ve Fıkıh, Tefsir, Modern Dönem İslam Ülkeleri, yakın Tarih, Temel Siyasi Kavramlar ve İdeolojiler ile İslami Hareket müfredatlarından uygun olan biri takip ediliyor.

  Haftada bir gün yapılan sohbetlere sanal alemden bağlanan katılımcılar hasbihal etme imkanı bulurken ülke ve dünya gündeminden öne çıkan başlıklarla ilgili de görüş alışverişinde de bulunuyor.

  Ders halkalarına vakfımıza bağlı 23 komisyonun müntesipleri de aynı şekilde devam ettiriyor.

 • Tavan Arası, Her Çarşamba Şafak Radyo’da

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep tarafından hazırlanan Tavan Arası programı Çarşamba günleri Şafak Radyo’da dinleyicileri ile buluşuyor.

  Canlı olarak yayınlanacak program dönüşümlü olarak Ömer Faruk Kavuncu ve Şehadet Gerçek tarafından sunulacak. Farklı konu ve konukların katılımıyla yapılacak programda bilimden sanata, edebiyattan sosyal medya kadar birçok gündem masaya yatırılacak. Bu haftaki programa Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Yönetim Kurulu Üyesi Enes Günaslan konuk olacak. Programa AÖB Başkanı Muhammed Fatih Eren de telefonla bağlanarak canlı yayın konuğu olacak.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız