Kardeşlik Sofrası GAÜN’de Kuruldu

Kardeşlik Sofrası GAÜN’de Kuruldu Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Teşkilatı, Yeryüzü Gençlik Uluslararası öğrencileri ve AKADDER (Anadolu Aile ve Kadın Derneği) iş birliği ile Kardeşlik Sofrasında bir araya geldi. 22 Ekim salı günü Pusula Kitap&Kahve'de verilen yemeğe birçok ülkeden öğrenci katıldı.

Öğrenciler yemeğin ardından yardımlaşma ve dayanışmanın önemine değindiler.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Colors of The World’da Bangladeş Tanıtıldı

  Gaziantep Üniversitesi Anadolu Öğrenci Topluluğu'nun düzenlediği 'Colors of The World' Ülke Tanıtımı programının ikincisi yapıldı.

  19 Kasım Salı günü yapılan program Gaziantep Üniversitesi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Gaziantep Üniversitesi Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından iki haftada bir düzenlenen Ülke Tanıtımı programının ikincisi öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Programda Yeryüzü Gençlik Gaziantep Şubesi Başkanı Bangladeşli öğrenci Faysal Mahmud'un sunumuyla Bangladeş ülkesinin tanıtımı yapıldı. Slaytlar eşliğinde anlatılan sunumda Bangladeş'in kültürel yapısına değinildi. Yeryüzü Gençlik Uluslararası Öğrencilerin çalışmalarına değinen Faysal Mahmud ve Gaziantep Üniversitesi'nde eğitim gören öğrenciler katılımcılara Bangladeş Usulü Sütlü Çay ikram ettiler.

  Program soru-cevap bölümünün ardından sonra erdi.

 • AÖB, Vakıf Yönetimi İle Çalışmaları Değerlendirdi

  Anadolu Öğrenci Birliği Yüksek Öğretim Birimi kız ve erkek öğrencileri Bülbülzade Vakfı yönetimi ile toplantı yaptı.

  Gaziantep Anadolu Öğrenci Birliği Teşkilatı Üniversite Komisyonunda görev alan kız ve erkek öğrenciler Bülbülzade Vakfı Yönetimi ile 19 Kasım Salı günü bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Bülbülzade Vakfı Yönetimini temsilen Vakıf Başkanı Turgay Aldemir ile Yönetim Kurulu Üyeleri Rabia Aldemir ve Âdem Er katıldı.

  Toplantıda üniversite çalışmaları, kız ve erkek öğrenci yurtlarındaki çalışmalar ele alındı.

 • Üniversite Öğrencilerinden Çevreye Duyarlı Kampanya

  Anadolu Öğrenci Topluluğu, Suriyeli STK’lar ve uluslararası öğrenciler el birliği ile Gaziantep Üniversitesinde ‘Önce İnsanlık’ sloganı ile çevre temizliği yaptı.

  Gaziantep’te Suriyelilere yönelik faaliyetler yürüten bir Suriyeli Dernek gönülleri, Gaziantep Üniversitesi Anadolu Öğrenci Topluluğu öğrencileri ile beraber Gaziantep Üniversitesi Merkez Yemekhane civarında çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi.

  15 Kasım Cuma günü gerçekleştirilen etkinliğe farklı uyruklu öğrencilerden de gönüllüler katıldı. Etkinlikte çevre temizliği ile beraber birlik ve beraberlik içinde ‘Önce İnsanlık’ yazılı bilgilendirme broşürü Üniversite içinde öğrencilere dağıtıldı. Gönüllüler farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Önce İnsanlık’ yazılı beyaz t-short ve şapka ile etkinliği gerçekleştirdiler. Etkinlik yemek ikramının ardından sona erdi. Suriyeli ve Türkiyeli vatandaşların kaynaşması amacıyla başlatılan çevre temizliği etkinliği Gaziantep ilinin farklı noktalarında devam edecek.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız