Pazar, 19 Ocak 2020
Uluslararası Öğrenciler Ev Ziyaretlerinde Bulunuyor

Uluslararası Öğrenciler Ev Ziyaretlerinde Bulunuyor Öne Çıkarılmış

Yeryüzü Gençlik uluslararası üniversite öğrencileri gönüllü ailelerimizin evlerine misafir oluyor.

Yeryüzü Gençlik Gaziantep Birimi Uluslararası öğrencileri Bülbülzade Vakfı Esnaf Komisyonu üyelerinin evlerine misafir oluyor. Gaziantep Üniversitesinde okuyan 25 farklı ülkeden birçok öğrencinin katıldığı ev ziyaretleri devam ediyor. Yeryüzü Gençlik ve Spor Kulübünün organize ettiği faaliyette Uluslararası öğrenciler Türkiyeli öğrenciler ile aile evlerine giderek tanışma ve kaynaşma etkinliği gerçekleştiriyorlar. Ailelerin ve öğrencilerin memnuniyetle karşıladığı etkinlikte öğrenciler Türkiye'den bir aileye daha sahip oluyorlar.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Prof. Dr. Ali Gür Hasbihale Konuk Oldu

  Anadolu Öğrenci Birliği ve Bülbülzade Yurtları işbirliği ile düzenlenen hasbihal programında Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür konuk oldu.

  26 Aralık Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan hasbihale Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileri, Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu ve Aygün Erkek Öğrenci Yurdu öğrenci ve personelleri katıldı.

  Yoğun bir katılımın gözlemlendiği hasbihalde Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun kürsüye gelerek bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Anadolu Öğrenci Topluluğu Başkanı Yunus Keklikçi moderatörlüğünde öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Gür; Gaziantep'in bölge için önemli bir merkez olduğunu, Üniversite olarak yapılan çalışmaların sadece yerel de kalmadığını belirtti. İnteraktif olarak gerçekleştirdiği sunumunda 108 ülkeden 4500 ü aşkın Uluslararası Öğrencinin olduğunu belirten Gür, mevcut tüm potansiyelleri değerlendirerek katma değer üretmenin öneminden bahsetti.

  Hasbihal sonunda Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, Prof. Dr. Ali Gür’e hediye takdiminde bulundu. Program ikram ile sona erdi.

 • Fuat Sezgin Semineri Yapıldı

  Anadolu Öğrenci Birliği ve Bülbülzade Yurtları, araştırmacı-yazar Cumali Sever konuk olarak katıldığı “Bilim Tarihine Adanmış Bir Ömür Fuat Sezgin” isimli seminer programı düzenledi.

  19 Aralık Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminere çok sayıda öğrenci katıldı. Seminer programında araştırmacı yazar Cumali Sever'in kaleme aldığı Bilim “Tarihine Adanmış Bir Ömür Fuat Sezgin” kitabı yazarın sunumuyla haziruna aktarıldı. Öğrencilerin ilgi ile dinlediği seminerde Fuat Sezgin’in hayatı ve mücadelesi interaktif bir sunumla anlatıldı. Sunumun ardından öğrenciler ile soru-cevap yapıldı. Program soru cevap kısmının ardından sona erdi.

 • Uluslararası Öğrencilerin Okul Ziyaretleri Sürüyor

  Yeryüzü Gençlik Gaziantep Birimi Uluslararası öğrencilerin okul ziyaretleri devam ediyor.

  Gaziantep’te Uluslararası Öğrenci çalışması yapan Yeryüzü Gençlik öğrencilerinin okul ziyaretleri devam ediyor. Gaziantep Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler Erdem Koleji, Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi, Naciye Mehmet Gençten Ortaokulu, Dr. Sadık Ahmet İlkokulu gibi ilkokul, ortaokul ve liseleri ziyaret ederek sosyal etkinlikler ve İngilizce konuşma pratiği yapıyorlar. Gerçekleştirilen etkinlikler öğrenci ve öğretmenler tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız