Çarşamba, 08 Temmuz 2020
Prof. Dr. Ali Gür Hasbihale Konuk Oldu

Prof. Dr. Ali Gür Hasbihale Konuk Oldu Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği ve Bülbülzade Yurtları işbirliği ile düzenlenen hasbihal programında Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür konuk oldu.

26 Aralık Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan hasbihale Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileri, Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu ve Aygün Erkek Öğrenci Yurdu öğrenci ve personelleri katıldı.

Yoğun bir katılımın gözlemlendiği hasbihalde Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun kürsüye gelerek bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Anadolu Öğrenci Topluluğu Başkanı Yunus Keklikçi moderatörlüğünde öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Gür; Gaziantep'in bölge için önemli bir merkez olduğunu, Üniversite olarak yapılan çalışmaların sadece yerel de kalmadığını belirtti. İnteraktif olarak gerçekleştirdiği sunumunda 108 ülkeden 4500 ü aşkın Uluslararası Öğrencinin olduğunu belirten Gür, mevcut tüm potansiyelleri değerlendirerek katma değer üretmenin öneminden bahsetti.

Hasbihal sonunda Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, Prof. Dr. Ali Gür’e hediye takdiminde bulundu. Program ikram ile sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB'den Basın Açıklaması

  Anadolu Öğrenci Birliği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma Hutbesine ve ardından bazı çevrelerin başlattığı karalama kampanyasına dair bir açıklamada bulundu. Açıklamanın tamamını aşağıdan okuyabilirsiniz;

   

 • Ders Halkaları Sanal Ortamda Devam Ediyor

  Anadolu Öğrenci Birliği, koronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara verilmesiyle birlikte ders halkalarını sanal ortama taşıyarak sohbetlere devam ediyor.

  5-7 kişilik gruplardan oluşan ders halkalarında Anadolu Platformu tarafından yayımlanan;  Kulluk Ve Sorumluluk, Ahlak, Kavramlar 1, Kavramlar 2, Akaid, Ana Hatlarıyla İslam Dini, Esmaü’l-Hüsna, Peygamberler Tarihi, Siyeri Nebi, Davet, İlmihal Ve Fıkıh, Tefsir, Modern Dönem İslam Ülkeleri, yakın Tarih, Temel Siyasi Kavramlar ve İdeolojiler ile İslami Hareket müfredatlarından uygun olan biri takip ediliyor.

  Haftada bir gün yapılan sohbetlere sanal alemden bağlanan katılımcılar hasbihal etme imkanı bulurken ülke ve dünya gündeminden öne çıkan başlıklarla ilgili de görüş alışverişinde de bulunuyor.

  Ders halkalarına vakfımıza bağlı 23 komisyonun müntesipleri de aynı şekilde devam ettiriyor.

 • Tavan Arası, Her Çarşamba Şafak Radyo’da

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep tarafından hazırlanan Tavan Arası programı Çarşamba günleri Şafak Radyo’da dinleyicileri ile buluşuyor.

  Canlı olarak yayınlanacak program dönüşümlü olarak Ömer Faruk Kavuncu ve Şehadet Gerçek tarafından sunulacak. Farklı konu ve konukların katılımıyla yapılacak programda bilimden sanata, edebiyattan sosyal medya kadar birçok gündem masaya yatırılacak. Bu haftaki programa Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Yönetim Kurulu Üyesi Enes Günaslan konuk olacak. Programa AÖB Başkanı Muhammed Fatih Eren de telefonla bağlanarak canlı yayın konuğu olacak.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız