Pazartesi, 24 Şubat 2020
AÖB’den Ortaokul Öğrencilerine Yarıyıl Kampı

AÖB’den Ortaokul Öğrencilerine Yarıyıl Kampı Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi ortaokul öğrencilerine yönelik iki günlük yarıyıl kampı düzenliyor.

AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi öğrencilerin yarıyıl tatilini daha verimli geçirmeleri amacıyla ortaokul öğrencilerine yönelik “Bir İnsan Bir Hikâye” başlığı ile yarıyıl kampı programı düzenliyor. Kampa 20 erkek öğrenci ile 26 kız öğrenci katılıyor. 23 Ocak Perşembe günü başlayan kamp 24 Ocak Cuma günü sona erecek

Yatılı olarak yapılan kampta öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ila Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir ediliyor. Kampta; Necip Fazıl Kısakürek’in hayat hikâyesi ve mücadelesinin anlatıldığı seminerin yanı sıra, mangala oyunu turnuvası, seminerler, film tahlilleri, makale tahlilleri, kamp değerlendirmesi gibi etkinlikler yer alıyor.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Bir Gençlik Buluşması Böyle Geçti

  Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi tarafından “Teşkilatçılık Kampı” üst başlığı organize edilen 6. Gençlik Buluşması sona erdi.

  28-30 Ocak tarihlerinde Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapılan gençlik buluşmasına ülkemizin her bölgesinden lise öğrenci temsilcileri katıldı. 6. Gençlik Buluşması'nın tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

   

 • AÖB 6. Gençlik Buluşması Sona Erdi

  Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi tarafından “Teşkilatçılık Kampı” üst başlığı organize edilen 6. Gençlik Buluşması sona erdi.

  Bu sene 28-30 Ocak tarihlerinde Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nde yapılan gençlik buluşmasına ülkemizin her bölgesinden lise öğrenci temsilcileri katıldı.

  Buluşmanın ikinci gününde; Anadolu Platformu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar tarafından “Anadolu Platformu Hareketi” başlıklı bir seminer verildi. Seminerin ardından Bülbülzade Vakfı’na geçilerek burada bir forum düzenlendi. Nihat Tunç, Mehmet Makas ve Turabi Çelik’in moderatörlüğünde yapılan forumda “Yeni Nesli Anlamak” konusu masaya yatırıldı.

  Forumun ardından öğrenciler 5 gruba ayrılarak grup etkinliklerine geçildi. Grup etkinliklerinde “Biz Kimiz?” başlığı Adıyaman, Osmaniye, Elbistan, Bursa ve Kahramanmaraş’tan gelen öğrencilerin moderatörlüğünde irdelendi. Grup etkinliklerinden sonra buluşmanın üçüncü semineri olan “Okul Çalışması ve Davet” konusu Ergün Akduman tarafından öğrencilere interaktif bir şekilde anlatıldı.

  Buluşmanın son günü olan 30 Ocak Perşembe günü doğa yürüyüşü yapıldı. Öğrenciler, Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nin önünde toplanarak ABD başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararını okudukları basın açıklamasının ardından protesto ettiler.

  Dolu dolu geçen üç günün ardından AÖB 6. Gençlik Buluşması 30 Ocak Perşembe günü yapılan şehir gezisi ve yemek ikramının ardından sona erdi.

  Öte yandan Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi tarafından lise son sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen YKS kampı da sona erdi.

 • AÖB’den Lise Öğrencilerine YKS Kampı

  Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi lise son sınıf öğrencilerine yönelik dört günlük YKS kampı düzenliyor.

  27 Ocak Pazartesi günü başlayan kamp 30 Ocak Perşembe günü sona erecek. Yatılı olarak yapılan kampta öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ila Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir ediliyor.

  Kampta; etütler, deneme sınavları, seminerler, makale okuma gibi etkinlikler yer alıyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız