Pazartesi, 24 Şubat 2020
Bir Gençlik Buluşması Böyle Geçti

Bir Gençlik Buluşması Böyle Geçti Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi tarafından “Teşkilatçılık Kampı” üst başlığı organize edilen 6. Gençlik Buluşması sona erdi.

28-30 Ocak tarihlerinde Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapılan gençlik buluşmasına ülkemizin her bölgesinden lise öğrenci temsilcileri katıldı. 6. Gençlik Buluşması'nın tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

 


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB 6. Gençlik Buluşması Sona Erdi

  Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi tarafından “Teşkilatçılık Kampı” üst başlığı organize edilen 6. Gençlik Buluşması sona erdi.

  Bu sene 28-30 Ocak tarihlerinde Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nde yapılan gençlik buluşmasına ülkemizin her bölgesinden lise öğrenci temsilcileri katıldı.

  Buluşmanın ikinci gününde; Anadolu Platformu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar tarafından “Anadolu Platformu Hareketi” başlıklı bir seminer verildi. Seminerin ardından Bülbülzade Vakfı’na geçilerek burada bir forum düzenlendi. Nihat Tunç, Mehmet Makas ve Turabi Çelik’in moderatörlüğünde yapılan forumda “Yeni Nesli Anlamak” konusu masaya yatırıldı.

  Forumun ardından öğrenciler 5 gruba ayrılarak grup etkinliklerine geçildi. Grup etkinliklerinde “Biz Kimiz?” başlığı Adıyaman, Osmaniye, Elbistan, Bursa ve Kahramanmaraş’tan gelen öğrencilerin moderatörlüğünde irdelendi. Grup etkinliklerinden sonra buluşmanın üçüncü semineri olan “Okul Çalışması ve Davet” konusu Ergün Akduman tarafından öğrencilere interaktif bir şekilde anlatıldı.

  Buluşmanın son günü olan 30 Ocak Perşembe günü doğa yürüyüşü yapıldı. Öğrenciler, Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nin önünde toplanarak ABD başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararını okudukları basın açıklamasının ardından protesto ettiler.

  Dolu dolu geçen üç günün ardından AÖB 6. Gençlik Buluşması 30 Ocak Perşembe günü yapılan şehir gezisi ve yemek ikramının ardından sona erdi.

  Öte yandan Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi tarafından lise son sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen YKS kampı da sona erdi.

 • AÖB’den Lise Öğrencilerine YKS Kampı

  Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi lise son sınıf öğrencilerine yönelik dört günlük YKS kampı düzenliyor.

  27 Ocak Pazartesi günü başlayan kamp 30 Ocak Perşembe günü sona erecek. Yatılı olarak yapılan kampta öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ila Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir ediliyor.

  Kampta; etütler, deneme sınavları, seminerler, makale okuma gibi etkinlikler yer alıyor.

 • AÖB 6. Gençlik Buluşması Gaziantep’te Yapılıyor

  Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi tarafından organize edilen 6. Gençlik Buluşması “Teşkilatçılık Kampı” üst başlığı ile Gaziantep’in ev sahipliğinde Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nde başladı.

  28-30 Ocak tarihlerinde 3 gün sürecek kampa; Türkiye’nin her bölgesinden lise öğrenci temsilcileri katılıyor. Kamp programı içerisinde de birçok sosyal ve kültürel aktivite ve eğitimler yürütülüyor.

  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra Anadolu Öğrenci Birliği’nin tanıtım filmi izlendi. Kampın açılış konuşması Ergül Akduman tarafından yapıldı.

  İlk gün etkinliklerinde ilk seminer Zekeriya Efiloğlu tarafından “Bir Genç Olmak” üst başlıklı seminer yapıldı.

  Ardından atölye çalışmalarına geçildi. 4 gruba ayrılan katılımcılar sırasıyla; Kimlik Bilinci (Şahşiyet) – Moderatör: Malatya; Alt-Üst kimlik, Statü kimlikleri, Dinsel (inanç-mezhep) ve etnik kimlikler, Popüler kimlikler konularını irdeledi.

  Zaman bilinci – Moderatör: Van; Zaman kavramı, Asr suresi, Vakti ciddiye almak, Hesap günü bilinci, Tatil anlayışımız, Ömürde gençlik çağı konuları ele alındı.

  Basın-Medya bilinci – Moderatör: Gaziantep; Medya ahlakı, Yerel ve ulusal basın, Sanal ve gerçeklik arasında yeni (sosyal)  medya olgusu, Küresel medyayı tanımak (BBC, CNN, El-Cezire) konuları masaya yatırıldı.

  Okuma bilinci – Moderatör: Mersin; Kur’an bilinci, Niçin edebiyat, Tarihi okumak, Okuma eylemi nedir? konuları değerlendirildi.

  Atölye çalışmasının ardından öğrenciler arasında eleme usullü mangala turnuvası düzenlendi.

  Kampın akşam bölümünde Suat Arıkan’ın moderatörlüğünde Makale Okuma Ve Müzakeresi yapıldı. Ardından ilk günün son etkinliğinde Film İzleme ve Tahlili yapıldı. Yılmaz Ergen’in moderatörlüğünde “Serçelerin Şarkısı” filmi öğrencilerin katkılarıyla tahlil edildi.

  Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi tarafından organize edilen 6. Gençlik Buluşması 2. ve 3. gün etkinlikleri ile devam edecek.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız