Pazartesi, 24 Şubat 2020
İl Dışında Okuyan Öğrenciler Bir Araya Geldi

İl Dışında Okuyan Öğrenciler Bir Araya Geldi Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Birimi, il dışında farklı üniversitelerde eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.

8 Şubat Cumartesi günü Bülbülzade Vakfında yapılan hasbihale il dışında okuyan Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileri ve Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan katıldı. Hasbihalde üniversitedeki çalışmalar ele alınarak tecrübe paylaşımında bulunuldu.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB İyilik Kütüphaneleri için Tanıtım Standı Açtı

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, İyilik Derneği tarafından Suriye’deki İyilik Okullarına yönelik başlatılan kütüphane kampanyasına destek olmak için Gaziantep Üniversitesi önünde tanıtım standı açtı.

  İyilik Derneği tarafından Suriye’deki İyilik Okullarına kütüphane kurmak için başlatılan kampanyaya birçok gönüllü el ele vererek destek olurken Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi de projeye destek olmak için etkinliklerine başladı. Bu kapsamda Gaziantep Üniversitesinin ana giriş kapısı önünde 5 günlük stant açıldı. 24-29 Şubat tarihlerinde açık olacak stantta çorba, çay ve kahve çeşitleri satılarak kütüphane kampanyasına destek toplanıyor. “Bombalarla yıktılar kitaplarla inşa edeceğiz” sloganı ile yürütülen projeye katkı sağlamak isteyenleri Gaziantep Üniversitesi önüne bekliyoruz.

 • AÖB’den Fasih Arapça Konuşma Kulübü

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Biriminin Gaziantep Üniversitesinde organize ettiği Fasih Arapça Konuşma Kulübü başladı.

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Biriminin Gaziantep Üniversitesi’ndeki öğrenci topluluğu olan Anadolu Öğrenci Topluluğu, üniversite kampüs çarşısında yer alan Pusula Kitabevi’nde Cumartesi günleri Arapça konuşma kulübü başlattı. Uluslararası öğrenciler ile beraber yapılan faaliyete ilahiyat öğrencileri katılarak pratik yapıyorlar. Çeşitli etkinliklerin yapıldığı kulüpte konuşma pratiği yapılırken yazma konusunda da öğrenciler kendilerini geliştiriyorlar.

 • Prof. Dr. Ali Gür Hasbihale Konuk Oldu

  Anadolu Öğrenci Birliği ve Bülbülzade Yurtları işbirliği ile düzenlenen hasbihal programında Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür konuk oldu.

  26 Aralık Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan hasbihale Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileri, Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu ve Aygün Erkek Öğrenci Yurdu öğrenci ve personelleri katıldı.

  Yoğun bir katılımın gözlemlendiği hasbihalde Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun kürsüye gelerek bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Anadolu Öğrenci Topluluğu Başkanı Yunus Keklikçi moderatörlüğünde öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Gür; Gaziantep'in bölge için önemli bir merkez olduğunu, Üniversite olarak yapılan çalışmaların sadece yerel de kalmadığını belirtti. İnteraktif olarak gerçekleştirdiği sunumunda 108 ülkeden 4500 ü aşkın Uluslararası Öğrencinin olduğunu belirten Gür, mevcut tüm potansiyelleri değerlendirerek katma değer üretmenin öneminden bahsetti.

  Hasbihal sonunda Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, Prof. Dr. Ali Gür’e hediye takdiminde bulundu. Program ikram ile sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız