Çarşamba, 20 Ocak 2021
“Koca Çınarlardan Genç Yüreklere” Yarışması

“Koca Çınarlardan Genç Yüreklere” Yarışması Öne Çıkarılmış

Anadolu Platformu, HAKAD ve Anadolu Öğrenci Birliği 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yönelik anı yarışması düzenliyor.

65 yaş üstüne yönelik olan yarışmanın amacı; büyüklerimizin geçmişten günümüze taşıdıkları deneyimlerini derlemek,  bu deneyimlerinin gelecek kuşaklar için bir ışık kaynağı olduğuna dikkat çekmek ve genç kuşaklar için  yol gösterici niteliğini öne çıkararak  “tecrübe” olgusunun önemini göstermektir.

Yarışmada Koronavirüs nedeniyle evlerine kapanan 65 yaş üstü büyüklerle bir gönül köprüsü kurmak, onların duygu ve düşüncelerini paylaşacakları bir zemin oluşturmak istenilmektedir. Başvurular 30 Nisan tarihine kadar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresi üzerinden alınacaktır. 65 yaş üstü büyüklerin yazıya döktükleri anılarını oluşturulan Bilim Kurulu değerlendirecektir.

Değerlendirme sonucunda;

Yarışmada dereceye giren ilk üç eser;

 • 10000 TL
 • 7500 TL
 • 5000 TL ile ödüllendirilecektir.

En iyi 100 anı kitaplaştırılacak,

En iyi 5 anı ödüllendirilecek,

Gönderilen diğer anılar ise Bilim Kurulu’nun değerlendirmesi doğrultusunda dijital kitap haline getirilecektir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

Sadece bir anı yazılmalıdır.

Yaşı 65 ve üstü olan büyüklerimiz başvurabilecektir.

Anılar en az 3 sayfa en fazla 15 sayfa olacak şekilde yazılmalıdır.

Anılar, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresi üzerinden gönderilmelidir.

Başvurular 30 Nisan tarihine kadar yapılmalıdır.

Yarışma Şartları, Taahhütname ve Detaylı Bilgi İçin:

http://www.kocacinar.org

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB Gaziantep Online Hasbihal Düzenledi

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep, 10 Ocak Pazar günü sohbet halkalarına katılan öğrenciler, uluslararası öğrenciler ve farklı illerde okuyup da Gaziantep’te ikamet eden öğrencilerin katılımıyla çevirimiçi hasbihal programı düzenledi.

  video konferans yöntemiyle yapılan hasbihlade yeni dönemde dijital ortamlarda yapılacak çalışmalar ve organizasyonlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. İki hafta da bir devam etmesi planlanan program Bekir Taha Güvenç'in müzik dinletisinin ardından sona erdi.

 • AÖB Gaziantep Mezunlar Buluşması Sanal Ortamda Yapıldı

  Anadolu Öğrenci Birliği ve Bülbülzade Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği mezunlar buluşması 3 Ocak Pazar günü video konferans yöntemiyle sanal ortamda yapıldı.

  Buluşmaya; Gaziantep ilinde üniversitelerde okumuş ve mezun olmuş gençler katıldı. Buluşmada Anadolu Platformu Strateji Geliştirme Birimi tarafından koordine edilen 'Tarihi Akışın Hızlanma Anında Pandemik Kırılma ve Sonrası' raporu ve İnsamer tarafından 2020 yılı için yayınlanan İnfografik Raporu değerlendirildi. 2020 yılı ve sonrası yeni dönemde sivil toplum çalışmalarının da müzakere edildiği buluşma Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Müzik Atölyesi ekibinin musiki dinletisi ile sona erdi.

 • AÖB Gaziantep Bölge Teşkilat Ziyareti Gerçekleştirildi

  Anadolu Öğrenci Birliği tarafından düzenlenen teşkilat ziyaretleri kapsamında Genel Başkan Muhammed Fatih Eren, Teşkilat Başkanları Yusuf Öcal ve İkra Kahraman’dan oluşan heyet Gaziantep Bölgesini ziyaret etti.

  Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş illerine gerçekleşen ziyaretlerde pandemi dönemi il ve bölge çalışmaları değerlendirildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız