Çarşamba, 03 Haziran 2020
“Koca Çınarlardan Genç Yüreklere” Yarışması

“Koca Çınarlardan Genç Yüreklere” Yarışması Öne Çıkarılmış

Anadolu Platformu, HAKAD ve Anadolu Öğrenci Birliği 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yönelik anı yarışması düzenliyor.

65 yaş üstüne yönelik olan yarışmanın amacı; büyüklerimizin geçmişten günümüze taşıdıkları deneyimlerini derlemek,  bu deneyimlerinin gelecek kuşaklar için bir ışık kaynağı olduğuna dikkat çekmek ve genç kuşaklar için  yol gösterici niteliğini öne çıkararak  “tecrübe” olgusunun önemini göstermektir.

Yarışmada Koronavirüs nedeniyle evlerine kapanan 65 yaş üstü büyüklerle bir gönül köprüsü kurmak, onların duygu ve düşüncelerini paylaşacakları bir zemin oluşturmak istenilmektedir. Başvurular 30 Nisan tarihine kadar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresi üzerinden alınacaktır. 65 yaş üstü büyüklerin yazıya döktükleri anılarını oluşturulan Bilim Kurulu değerlendirecektir.

Değerlendirme sonucunda;

Yarışmada dereceye giren ilk üç eser;

 • 10000 TL
 • 7500 TL
 • 5000 TL ile ödüllendirilecektir.

En iyi 100 anı kitaplaştırılacak,

En iyi 5 anı ödüllendirilecek,

Gönderilen diğer anılar ise Bilim Kurulu’nun değerlendirmesi doğrultusunda dijital kitap haline getirilecektir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

Sadece bir anı yazılmalıdır.

Yaşı 65 ve üstü olan büyüklerimiz başvurabilecektir.

Anılar en az 3 sayfa en fazla 15 sayfa olacak şekilde yazılmalıdır.

Anılar, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresi üzerinden gönderilmelidir.

Başvurular 30 Nisan tarihine kadar yapılmalıdır.

Yarışma Şartları, Taahhütname ve Detaylı Bilgi İçin:

http://www.kocacinar.org

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB'den Basın Açıklaması

  Anadolu Öğrenci Birliği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma Hutbesine ve ardından bazı çevrelerin başlattığı karalama kampanyasına dair bir açıklamada bulundu. Açıklamanın tamamını aşağıdan okuyabilirsiniz;

   

 • Ders Halkaları Sanal Ortamda Devam Ediyor

  Anadolu Öğrenci Birliği, koronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara verilmesiyle birlikte ders halkalarını sanal ortama taşıyarak sohbetlere devam ediyor.

  5-7 kişilik gruplardan oluşan ders halkalarında Anadolu Platformu tarafından yayımlanan;  Kulluk Ve Sorumluluk, Ahlak, Kavramlar 1, Kavramlar 2, Akaid, Ana Hatlarıyla İslam Dini, Esmaü’l-Hüsna, Peygamberler Tarihi, Siyeri Nebi, Davet, İlmihal Ve Fıkıh, Tefsir, Modern Dönem İslam Ülkeleri, yakın Tarih, Temel Siyasi Kavramlar ve İdeolojiler ile İslami Hareket müfredatlarından uygun olan biri takip ediliyor.

  Haftada bir gün yapılan sohbetlere sanal alemden bağlanan katılımcılar hasbihal etme imkanı bulurken ülke ve dünya gündeminden öne çıkan başlıklarla ilgili de görüş alışverişinde de bulunuyor.

  Ders halkalarına vakfımıza bağlı 23 komisyonun müntesipleri de aynı şekilde devam ettiriyor.

 • Tavan Arası, Her Çarşamba Şafak Radyo’da

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep tarafından hazırlanan Tavan Arası programı Çarşamba günleri Şafak Radyo’da dinleyicileri ile buluşuyor.

  Canlı olarak yayınlanacak program dönüşümlü olarak Ömer Faruk Kavuncu ve Şehadet Gerçek tarafından sunulacak. Farklı konu ve konukların katılımıyla yapılacak programda bilimden sanata, edebiyattan sosyal medya kadar birçok gündem masaya yatırılacak. Bu haftaki programa Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Yönetim Kurulu Üyesi Enes Günaslan konuk olacak. Programa AÖB Başkanı Muhammed Fatih Eren de telefonla bağlanarak canlı yayın konuğu olacak.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız