Cuma, 04 Aralık 2020
“Gençlerle İslam'ı Konuştuk” Azez’de Tahlil Edildi

“Gençlerle İslam'ı Konuştuk” Azez’de Tahlil Edildi Öne Çıkarılmış

AÖB Gaziantep, Azez Anadolu Kültür Merkezinde Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın “Gençlerle İslam'ı Konuştuk” kitabını tahlil etti.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep kız ve erkek öğrencilerden sorumlu bölge başkanları Yunus Keklikçi ve Şehadet Gerçek’ten oluşan heyet Suriye’nin Azez kentinde bulunan Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaret dolayısıyla Prof. Dr. Hayrettin Karaman'ın Tire Yayınlarından tarafından Arapça baskısı yapılan “Gençlerle İslam'ı Konuştuk” kitabı kültür merkezinde eğitim gören öğrencilerle tahlil edildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda kitap üzerinde konuşulurken karşılıklı fikir ve tecrübe paylaşımı da yapıldı. Program ikramın ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Hemhal Dergisi’nin 7. Sayısı Çıktı

  Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından Gaziantep’te; Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak dilde üç çıkarılan Hemhal Dergisi’nin 7. sayısı çıktı.

  “Her Dem Birlikte Yaşama Sanatı” sloganı ile Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından çıkarılan Hemhal Dergisinin 7. sayısında “Dünyayı Değiştirmek” teması işleniyor. Derginin kapağında Mahatma Gandhi’nin “Nazik Bir Şekilde Dünyayı Sallayabilirsiniz” sözüne yer veriliyor.

  Derginin Türkçe bölümünde Necip Fazıl Kısa Kürek’in “Bizim Şarkımız” şiiri ile editör Aisha Manla’nın yazısı yer alıyor. Devamında; Zeynep Döner “Kelebek Etkisi”, Sedat Çelik “Baş Döndüren Değişim”, Kevser Altunhan “7 Güzel Adam”, Ayşenur Çakı “Bekletme Hayatı”, Begüm Bolhocalıoğlu “Kefaret”, Firdevs Aygün “Dünya Hatırlattı Bana, Biz İyi Olmakla İlgiliyiz”, Emine Çelik “Gurbette Yaz Nasıl Geçer Bilmiyorum”, İslim Karadeniz “Evladım Onlar Put”, Zeynel Kaplan “Nuri Pakdil”, Yasemin Yaşar “Meczup ve Gece”, Yunus Özgüç “Kara Bulutun Baharı”, Ahmet Baran Aslan “Biz Sarsılırsak”, Fatma Akkoyuncu “İnsan” şiirleri, Ayşegül Polat “Elimde Sihirli Değneğim”, Veysel Orhan “Sosyal Medya, Yalnızlık ve Mutlu Görünme Akımı”, Seher Sarı “Dünyayı Değiştirmek”, roman durağı bölümü, Ahmet Talha Hız “Dünyayı Değiştiren Akım” yazıları yer alıyor. Dergide ayrıca çeşitli filmlerin kritiğinin yapıldığı bir film izle köşesi de bulunuyor. Hemhal Derginin röportaj bölümünde Ahmet Aslan’ın Mahatma Gandi ile yaptığı röportaja yer verilmiş. 

  Derginin İngilizce ve Arapça bölümlerinde de kapak konusu ile alakalı makaleler yer alıyor.

  Pandemi dolayısıyla bu sayısını dijital olarak çıkaran Hemhal Dergisini aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

  Hemhal Dergisi’nin 7. Sayısı

 • GBB Gönüllü Kuruluşlar Koordinatöründen AÖB'ye Ziyaret

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Değerler Eğitim ve Gönüllü Kuruluşlar Daire Başkanlığı Genel Koordinatörü Ömer Faruk Ceylan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gönüllü Kuruluşlar sorumlusu Selçuk Öztürk, Gaziantep Ensar Vakfı Yurt Müdürü Mustafa Anlı ve beraberindeki heyet Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesini ziyaret etti.

  Ziyarette Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Bölge Başkanı Yunus Keklikçi ile görüşen heyete yükseköğretim çalışmaları ve medya alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Özellikle medeniyet söyleşileri, gençlik kamp alanları, kültürel faaliyetler ve gündemdeki projelerle ilgili detaylı müzakerelerde bulunuldu.

  Görüşmenin ardından heyet Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezerek birim sorumlularından çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ziyaret vakıf önünde çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

 • AÖB Yurt Sohbetleri Devam Ediyor

  Anadolu Öğrenci Birliği tarafından Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdunda düzenlenen mescit sohbetleri devam ediyor.

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Yükseköğretim Birimi'nin Aygün Erkek Öğrenci Yurdunda her hafta gerçekleştirdiği mescit sohbeti devam ediyor. Pandemi dolayısıyla kurallara azami dikkat edilen sohbet programlarında Çağdaş Kavramlar konusu işleniyor. Sohbetlerde bu hafta mevlit kandili nedeniyle Hz. Muhammed'in (a.s.)’ın hayatı, örnekliği ve önderliği konuşuldu. Peygamberimize ve İslam âlemine karşı kasıtlı olarak gerçekleştirilen yazılı ve görsel tacizlere karşı bilinçle hareket edilmesi gerektiği vurgulandı. Sohbet ikramın ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız