Perşembe, 28 Ocak 2021
Hemhal Dergisi’nin 7. Sayısı Çıktı

Hemhal Dergisi’nin 7. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından Gaziantep’te; Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak dilde üç çıkarılan Hemhal Dergisi’nin 7. sayısı çıktı.

“Her Dem Birlikte Yaşama Sanatı” sloganı ile Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından çıkarılan Hemhal Dergisinin 7. sayısında “Dünyayı Değiştirmek” teması işleniyor. Derginin kapağında Mahatma Gandhi’nin “Nazik Bir Şekilde Dünyayı Sallayabilirsiniz” sözüne yer veriliyor.

Derginin Türkçe bölümünde Necip Fazıl Kısa Kürek’in “Bizim Şarkımız” şiiri ile editör Aisha Manla’nın yazısı yer alıyor. Devamında; Zeynep Döner “Kelebek Etkisi”, Sedat Çelik “Baş Döndüren Değişim”, Kevser Altunhan “7 Güzel Adam”, Ayşenur Çakı “Bekletme Hayatı”, Begüm Bolhocalıoğlu “Kefaret”, Firdevs Aygün “Dünya Hatırlattı Bana, Biz İyi Olmakla İlgiliyiz”, Emine Çelik “Gurbette Yaz Nasıl Geçer Bilmiyorum”, İslim Karadeniz “Evladım Onlar Put”, Zeynel Kaplan “Nuri Pakdil”, Yasemin Yaşar “Meczup ve Gece”, Yunus Özgüç “Kara Bulutun Baharı”, Ahmet Baran Aslan “Biz Sarsılırsak”, Fatma Akkoyuncu “İnsan” şiirleri, Ayşegül Polat “Elimde Sihirli Değneğim”, Veysel Orhan “Sosyal Medya, Yalnızlık ve Mutlu Görünme Akımı”, Seher Sarı “Dünyayı Değiştirmek”, roman durağı bölümü, Ahmet Talha Hız “Dünyayı Değiştiren Akım” yazıları yer alıyor. Dergide ayrıca çeşitli filmlerin kritiğinin yapıldığı bir film izle köşesi de bulunuyor. Hemhal Derginin röportaj bölümünde Ahmet Aslan’ın Mahatma Gandi ile yaptığı röportaja yer verilmiş. 

Derginin İngilizce ve Arapça bölümlerinde de kapak konusu ile alakalı makaleler yer alıyor.

Pandemi dolayısıyla bu sayısını dijital olarak çıkaran Hemhal Dergisini aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Hemhal Dergisi’nin 7. Sayısı

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB Gaziantep Online Hasbihal Düzenledi

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep, 10 Ocak Pazar günü sohbet halkalarına katılan öğrenciler, uluslararası öğrenciler ve farklı illerde okuyup da Gaziantep’te ikamet eden öğrencilerin katılımıyla çevirimiçi hasbihal programı düzenledi.

  video konferans yöntemiyle yapılan hasbihlade yeni dönemde dijital ortamlarda yapılacak çalışmalar ve organizasyonlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. İki hafta da bir devam etmesi planlanan program Bekir Taha Güvenç'in müzik dinletisinin ardından sona erdi.

 • AÖB Gaziantep Mezunlar Buluşması Sanal Ortamda Yapıldı

  Anadolu Öğrenci Birliği ve Bülbülzade Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği mezunlar buluşması 3 Ocak Pazar günü video konferans yöntemiyle sanal ortamda yapıldı.

  Buluşmaya; Gaziantep ilinde üniversitelerde okumuş ve mezun olmuş gençler katıldı. Buluşmada Anadolu Platformu Strateji Geliştirme Birimi tarafından koordine edilen 'Tarihi Akışın Hızlanma Anında Pandemik Kırılma ve Sonrası' raporu ve İnsamer tarafından 2020 yılı için yayınlanan İnfografik Raporu değerlendirildi. 2020 yılı ve sonrası yeni dönemde sivil toplum çalışmalarının da müzakere edildiği buluşma Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Müzik Atölyesi ekibinin musiki dinletisi ile sona erdi.

 • AÖB Gaziantep Bölge Teşkilat Ziyareti Gerçekleştirildi

  Anadolu Öğrenci Birliği tarafından düzenlenen teşkilat ziyaretleri kapsamında Genel Başkan Muhammed Fatih Eren, Teşkilat Başkanları Yusuf Öcal ve İkra Kahraman’dan oluşan heyet Gaziantep Bölgesini ziyaret etti.

  Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş illerine gerçekleşen ziyaretlerde pandemi dönemi il ve bölge çalışmaları değerlendirildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow