AÖB’den Sezai Karakoç'u Tanıma Programı

AÖB’den Sezai Karakoç'u Tanıma Programı Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi şair ve yazar Sezai Karakoç’u tanıma programı düzenledi.

8 Aralık Cumartesi günü Gaziantep Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi yapılan programa AÖB Ortaöğretim Birimi yetkilileri, semt derneklerinden; Bilimder, Fidander, Merveşehir Derneği, Semti İbrahimli Derneği ve sosyal tesislerden 100’ün üzerinde kız öğrenci katıldı.

Programda Sezai Karakoç’un otobiyografisi, fikirleri ile beş kitabı tanıtıldı ve beş şiiri okundu.

Programda Karakoç’un; Yitik Cennet, Diriliş Neslinin Amentüsü, Makamda, Var Olma Savaşı, Çağ ve İlham kitapları tanıtıldı. Ayrıca öğrenciler tarafından; Batış, Hazırla Kırk Saat, Mona Roza, Balkon, Kader şiirleri seslendirildi. Salondakilerin büyük beğeni ile takip ettiği program okunan şiirlerin ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yetimler ve Ortaöğretim Öğrencileri Kahvaltıda Buluştu

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Ortaöğretim Birimi 30 yetim öğrenci ve 40 liseli öğrencinin katıldığı kahvaltı programı düzenledi.

  14 Nisan Pazar günü Gaziantep Üniversitesi Kültür Evinde gerçekleştirilen organizasyonda 70 öğrenci ve ortaöğretim birimi yetkilileri katıldı. Birlikte yapılan kahvaltının ardından yetim öğrenciler için bir şenlik düzenledi. Şenlikte ip atlama, ritim oyunu, yakar top, halat çekme gibi oyunlar oynandı. Oyunlar oynayan ve hoşça vakit geçiren öğrencilere pamuk şekeri ikramı yapıldı. Daha sonra liseli öğrencilerin hazırlamış olduğu hediyeler yetim çocuklara takdim edildi. Organizasyon hatıra köşesinde toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 • AÖB’den Kariyer Planlaması Söyleşi Programı

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Ortaöğretim Komisyonu kız öğrencilere yönelik “Kariyer Planlaması” üst başlıklı söyleşi programı gerçekleştirdi.

  Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Ortaöğretim Komisyonu kız öğrencilere yönelik “Kariyer Planlaması” üst başlıklı söyleşi programı gerçekleştirdi. 2 Mart Cumartesi günü Pusula Kitabevi’nde yapılan söyleşiye Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kahraman konuşmacı olarak katıldı. Söyleşiye AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi yetkilileri ve 55 öğrenci katıldı.

  Doç. Dr. Mehmet Kahraman önce kendi kariyerinden bahsettiği sunumunda “önce hayal etmek lazım ben de hayal ettim ve çok çalıştım, risk aldım. Başardıkça yeni hayaller kurmaya başladım. Kariyer yaparken, hayallerinizi gerçekleştirirken karşınıza çıkan zorluklar karşında hacı yatmaz gibi olmalısınız lazım. Hangi zorluk karşında düşerseniz hacı yatmaz gibi hemen geri kalkıp yola devam etmelisiniz” dedi.

  Doç. Dr. Mehmet Kahraman sunumun ardından öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

  Yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı üç farklı ödüle layık görülen Doç. Dr. Mehmet Kahraman, 2018 TÜBA-GEBİP Ödülü'nü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı,  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından verilen TÜSEB Aziz Sancar Teşvik Ödülü, Türkiye Bilimler Akademisi tarafından Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülüne layık görüldü.

 • AÖB’den Lise Son Sınıflar için YKS Kampı

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesinin “Bir Kavram Bir Peygamber” başlığı ile 21 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında düzenlediği ortaöğretim kamplarının üçüncüsü lise son sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılıyor.

  29 Ocak 1 Şubat tarihleri arasında yatılı olarak düzenlenen kampa 27 erkek öğrenci ile 31 kız öğrenci katılıyor. Öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ile Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir ediliyor.

  Kampta; deneme sınavları, soru çözümleri, etüt saatleri ile Hz. İbrahim, Hz. Nuh ve Hz. Yusuf’un örnek hayatları seminer olarak işleniyor. Kampta ayrıca sinema saatleri, yüzme ve çeşitli sosyal etkinliklerde yer alıyor.

  YKS kampı 1 Şubat Cuma günü sona erecek.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız