AÖB’den Sezai Karakoç'u Tanıma Programı

AÖB’den Sezai Karakoç'u Tanıma Programı Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi şair ve yazar Sezai Karakoç’u tanıma programı düzenledi.

8 Aralık Cumartesi günü Gaziantep Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi yapılan programa AÖB Ortaöğretim Birimi yetkilileri, semt derneklerinden; Bilimder, Fidander, Merveşehir Derneği, Semti İbrahimli Derneği ve sosyal tesislerden 100’ün üzerinde kız öğrenci katıldı.

Programda Sezai Karakoç’un otobiyografisi, fikirleri ile beş kitabı tanıtıldı ve beş şiiri okundu.

Programda Karakoç’un; Yitik Cennet, Diriliş Neslinin Amentüsü, Makamda, Var Olma Savaşı, Çağ ve İlham kitapları tanıtıldı. Ayrıca öğrenciler tarafından; Batış, Hazırla Kırk Saat, Mona Roza, Balkon, Kader şiirleri seslendirildi. Salondakilerin büyük beğeni ile takip ettiği program okunan şiirlerin ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB’den Lise Son Sınıflar için YKS Kampı

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesinin “Bir Kavram Bir Peygamber” başlığı ile 21 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında düzenlediği ortaöğretim kamplarının üçüncüsü lise son sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılıyor.

  29 Ocak 1 Şubat tarihleri arasında yatılı olarak düzenlenen kampa 27 erkek öğrenci ile 31 kız öğrenci katılıyor. Öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ile Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir ediliyor.

  Kampta; deneme sınavları, soru çözümleri, etüt saatleri ile Hz. İbrahim, Hz. Nuh ve Hz. Yusuf’un örnek hayatları seminer olarak işleniyor. Kampta ayrıca sinema saatleri, yüzme ve çeşitli sosyal etkinliklerde yer alıyor.

  YKS kampı 1 Şubat Cuma günü sona erecek.

 • AÖB Lise Ara Sınıflar için Kamp Düzenliyor

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesinin “Bir Kavram Bir Peygamber” başlığı ile 21 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında düzenlediği ortaöğretim kamplarının ikincisi lise 9 - 10 ve 11. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılıyor.

  23-25 Ocak tarihlerinde yatılı olarak düzenlenen kampa 24 erkek öğrenci katılıyor. Öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu’nda misafir ediliyor.

  Kampta; Hz. İbrahim ve Teslimiyet, satranç dersi, Hz. Nuh Gemi ve Güven, kitap okuma saati, Adab-ı Muaşeret, film izleme ve yüzme etkinliği, meal okuma, Hz. Musa ve Cesaret, oyun saati ve değerlendirme bölümleri yer alıyor.

  Ara sınıflar için iki kur halinde düzenlenen kampın ikinci kuru 26-28 Ocak tarihleri arasında yine 24 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

  Öte yandan AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi liseli yetim kız öğrenciler için günübirlik kamp düzenledi. Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen kampa 14 kız öğrenci katıldı. Kampta Hz. İbrahim İman ve Teslimiyet sunumu yapılırken AKADDER Başkanı Rabia Aldemir de öğrencilerle hasbihal gerçekleştirdi. Kampta keçe ile kitap ayracı yapma etkinliği ve düzenlenirken çeşitli oyunlar da oynandı.

  Kamp sonunda öğrenciler Bülbülzade Vakfı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • AÖB’den Yetim Öğrencilere Günübirlik Kamp

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi yetim öğrencilere yönelik günübirlik kamp düzenledi.

  23 Ocak tarihinde Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurtlarında düzenlenen kampa 22 yetim kız öğrencinin katıldı. Programda AÖB’nin “Bir Kavram Bir Peygamber” başlığı altında 21 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında düzenlediği ortaöğretim kamplarındaki müfredat uygulandı.

  Kampta; Hz. İbrahim ve Teslimiyet, satranç dersi, Hz. Nuh Gemi ve Güven, kitap okuma saati, Adab-ı Muaşeret, Hz. Musa ve Cesaret, oyun saati ve değerlendirme bölümleri yer aldı.

  Kamp sonunda öğrenciler Bülbülzade Vakfı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.