Pazartesi, 19 Ağustos 2019
Hemhal Dergisi’nin 4. Sayısı Çıktı

Hemhal Dergisi’nin 4. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından üç dilde çıkarılan Hemhal Dergisi’nin dördüncü sayısı “Gençlik ve Teknoloji” üst başlığı ile çıktı.

“Her Dem Birlikte Yaşama Sanatı” sloganı ile Anadolu Öğrenci Topluluğu’nun Gaziantep Üniversitesi Kültür Müdürlüğünün katılarıyla çıkardığı Hemhal Dergisinin dördüncü sayısında gençlik ve teknoloji konusu ele alındı. Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak çıkarılan dergide; Yunus Keklikçi tarafından Teknoloji Gençliğin Afyonudur, Begüm Bolhocalı tarafından Teknoloji Bağlamında Araç-Amaç Dengesi, Firdevs Aygün tarafından Fotoğrafların Hikayesi, Furkan Yaşar tarafından Roman Durağı, Fırat Yıldırım tarafından Bunları Söylemez İsem Rahatlamam, Yakup Elden tarafından Teknolojiden Teknolojizme, Şiir Sokağı, Yapay Zeka Teknolojisi, Kemal Öztürk ile röportaj, Sedat Çelik tarafından Tekno Düşünce, Zeynel Kaplan tarafından Hikaye mi Yazıyoruz Hikaye mi Oluyoruz, Aliye Nur Doğan tarafından İstikametten Ayrılmamam Duası, Usame Çolakoğlu tarafından Güzelleştirebilenlerdenmiyiz,  Feyzullah Arıcan tarafından E-Spor, kitap tanıtım ve şahsiyet tanı bölümleri yer alıyor. Derginin İngilizce ve Arapça bölümlerinde de kapak konusu teknoloji ile alakalı makaleler yer alıyor.

Hemhal Dergisi’ni Gaziantep Üniversitesi Kampüsü içersinde bulunan Pusula Kitabevi ve AÖB Gaziantep Temsilciliğinden ücretsiz alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB Başkonuş’ta Kamp Düzenledi

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yükseköğretim Birimi erkek öğrencilere yönelik Kahramanmaraş Başkonuş yaylasında iki günlük yatılı kamp düzenledi.

  Gaziantep’te bulunan yaklaşık 40 öğrenci ile 03 Ağustos Cumartesi günü Başkonuş yaylasına gidildi. Kampta ilk gün görev dağılımı ve iş bölümü yapıldı. İlk günün akşamında Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı ve Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in ‘’Muhasebe ve İnşa Sürecinde Aklı Selim’’ kitabı öğrenciler tarafından tahlil edildi. Daha sonra kamp ateşi etrafında müzik dinletisi gerçekleştirildi.

  Ertesi gün doğa yürüyüşü ile başlayan programda öğle namazından sonra gerçekleştirilen yemek program ile kamp sona erdi.

 • AÖB TİKA’nın Bosna Gezisine Katıldı

  TİKA’nın çeşitli STK'lardan öğrencilerin katılımıyla Bosna Hersek'te düzenlediği Tecrübe Paylaşım Programına AÖB Gaziantep Şubesi öğrencilerinden Hazal Çakır’da katıldı.

  TİKA'nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında 11-19 Temmuz tarihleri arasında yapılan geziye AÖB Gaziantep şubesi öğrencisi Hazal Çakır da katıldı. Bosna Hersek'te Türkiye İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) yapmış olduğu faaliyetleri gezen öğrenciler çalışmalar hakkında bilgi aldılar. 8 gün süren programda;

  Dostluk Orman'ında 251 şehit anısına 251 fidan dikildi.

  TİKA tarafından sera yaptırılan bir bahçeye gidildi ve sebzelerin toplanmasına yardım edildi. Toplanan sebzeler bir başka Sivil Toplum Kuruluşu'na ulaştırıldı.

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik koşusuna katılım sağlandı.

  Yaşam ve Gıda Destek Programı kapsamında sera ve dikey tarım sistemi kurulumuna katılım sağlandı.

  Dobey Duye Barınma Merkezinde engelli bireylerle atölye çalışmaları yapıldı.

  Türk Hava Yolları, Yunus Emre Enstitüsü, TİKA Saraybosna ofisine ziyarette bulunuldu.

  TİKA Saraybosna Üniversitesi Ziraat Fakültesi hocalarından projeler hakkında bilgi alındı.

  Srebrenista, TRT, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Saraybosna Büyük Elçiliğine ziyarette bulunuldu.

  Elçi İbrahim Paşa Medresesi kurulumu hakkında bilgi alındı.

  Gezinin ardından Hazal Çakır duygularını şöyle ifade etti: “Bosna Hersek'teki insanlar savaştan dolayı çok acı çekmişler ve savaşın izleri hala devam ediyor. Bosnalı Aliya İzzetbegoviç'in ifadesiyle; ‘Bizi toprağa gömdüler ama tohum olduğumuzu bilmiyorlardı’ sözünün bilincinde. Bosna halkı Türkiye'nin ve Osmanlı'nın değerlerini hala koruyor ve yaşatıyor” dedi.

 • AÖB Öğrencileri TİKA ile Kırgızistan Gezisine Katıldı

  AÖB Gaziantep Şubesi öğrencileri TİKA öncülüğünde çeşitli STK’lardan öğrencilerle birlikte Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında Kırgızistan’da bir dizi etkinliğe katıldı.

  Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Tecrübe Paylaşımı programı kapsamında 8-13 Temmuz tarihleri arasında yapılan geziye çeşitli STK’larla birlikte Anadolu Öğrenci Birliğinin öğrenci temsilcilerinin de bulunduğu grup ile Kırgızistan’a gitti. Geziye AÖB Gaziantep Şubesi öğrencilerinden Ahmet Alpcan ve Eyüp Koçalsan da katıldı.

  Kırgızistan’da Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın yapmış olduğu faaliyetleri gezen öğrenciler çalışmalar hakkında bilgi aldı. 6 gün süren programda Kırgız-Türk Manas Üniversitesi, Kırgız-Türk Dostluk Hastanesi, Milli Kütüphane ve Cengiz Aytmatov Gençlik Merkezi gibi TİKA’nın öncülük ettiği projeler gezildi.

  Program çerçevesinde kardeş iki ülkenin öğrencileri arasında karşılıklı fikir alışverişleri yapıldı. Türk-Kırgız dostluğunu daha geniş sahalara yaymanın önemine dikkat çekildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız