İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed

İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed Öne Çıkarılmış

AÖB’nin Pusula Söyleşileri kapsamında düzenlediği son söyleşi programı “İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed” başlığı altında Doç. Dr. Mahmut Çınar'ın sunumuyla yapıldı.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Yükseköğretim Komisyonu’nun her Perşembe Pusula Kitabevi’nde gerçekleştirdiği Pusula Söyleşilerinin sonuncusu 23 Mart Perşembe günü yapıldı. Söyleşi programında Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Çınar'ın “İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed” adıyla çıkan son kitabı tahlil edildi. Farklı fakültelerden öğrencilerin katıldığı söyleşi programı soru cevap ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB Yeni Zelanda Şehitleri için Fidan Dikti

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Yükseköğretim Komisyonu 22 Mart Cuma günü Yeni Zelanda'da Şehit edilen Müslümanlar adına GAÜN kampüsünde fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi.

  Yeni Zelanda'da Şehit edilen Müslümanların anısına Gaziantep Üniversitesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde yapılan etkinlikte Anadolu Öğrenci Topluluğu, Ekonomi Topluluğu, Genç Kızılay ve Çevre Topluluğu ortaklığı ile Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bahçesinde fidan dikimi etkinliği yapıldı. Katliamda şehit edilen Müslümanların isimlerini yazarak göğüslerine asan öğrenciler tüm şehitler anısına fidan dikti. Etkinliğe Uluslararası öğrencilerde katıldı.

 • Gaziantep Bölge Kampı Adıyaman’da Yapıldı

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Bölge Kampı 'Bilgi Birliktelik Erdem' üst başlığıyla 16-17 Mart tarihlerinde Adıyaman’da yapıldı.

  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Adıyaman İkra Koleji Müdürü Süleyman Toprak, Adıyaman İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Faruk Bülent Kablan,  Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanımız Mesut Çaça selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler. Ardından Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir bir hasbihal gerçekleştirdi. Hasbihalden sonra ilk gün oturumları müzik dinletisi forum ile devam etti.

  Adıyaman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Zeynep Bilen 'Dijital Dünya ve Sanal Gerçeklik Kıskacında Gelecek' konulu sunumu, öğrenci sunumları bölümünde TİKA Tecrübe Paylaşımı programına katılan Eyüp Keleş Namibya'da yaşadığı tecrübeleri paylaştı.

  AÖB’nin uluslararası öğrencilerinden Ali Abdulkadir Muhammed'in Somali sunumu, yine öğrenci sunumları kapsamında Rabia Payık, 'Üniversite Yolculuğu' başlıklı sunumu yapıldı.  

  Türkiye'deki Değişimler ve Değerlerimiz paneli ise İhsan Altun’un moderatörlüğünde yapıldı.  Panelde, Sivillik ve Kuşatıcılık Meselemiz sunumunu Abuzer Nas, Yerlilik ve Özgünlük Meselimiz konulu sunumu ise BEKAM başkanı Mehmet Ali Eminoğlu gerçekleştirdi.

  Gaziantep Bölge Kampının ikinci günün ilk oturumu Anadolu Platformu İstişare Kurulu Üyesi Abdulhakim Yalçın’ın sunumuyla 'Erdemli Toplum Şahsiyetli Birey' üst başlığı ile yapıldı. Sunumun ardından atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

  Gaziantep Bölge Kampımız sonuç bildirgesinin okunması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 • Modern Dönemde Peygamber Örnekliği

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Yükseköğretim Komisyonu tarafından Perşembe günleri Pusula Kitabevi’nde düzenlenen söyleşi programları devam ediyor.

  Bu haftaki söyleşi programına Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Başkanı Rabia Aldemir konuk oldu. Aldemir, “Modern Dönemde Peygamberlik Örneği” konulu bir sunum gerçekleştirdi. 14 Mart Perşembe Gaziantep Üniversitesi kampüsünde bulunan Pusula Kitabinde gerçekleşen haftalık söyleşi programlarına katılan öğrenciler sunumu ilgi ile takip etti. Bir saatlik sunumun ardından soru cevap ile devam eden program sonun da Rabia Aldemir, peygamber ahlakının ne kadar yaşatıldığı ile ilgili sorular sorarak yeni dönem de bildiklerimizi ne kadar uyguladığımız üzerinde durdu. Program yapılan ikramların ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız