İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed

İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed Öne Çıkarılmış

AÖB’nin Pusula Söyleşileri kapsamında düzenlediği son söyleşi programı “İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed” başlığı altında Doç. Dr. Mahmut Çınar'ın sunumuyla yapıldı.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Yükseköğretim Komisyonu’nun her Perşembe Pusula Kitabevi’nde gerçekleştirdiği Pusula Söyleşilerinin sonuncusu 23 Mart Perşembe günü yapıldı. Söyleşi programında Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Çınar'ın “İnsan ve Peygamber Olarak Hz. Muhammed” adıyla çıkan son kitabı tahlil edildi. Farklı fakültelerden öğrencilerin katıldığı söyleşi programı soru cevap ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Pusula Söyleşilerine Prof.Dr. Şehmus Demir Konuk Oldu

  Pusula Söyleşilerine bu hafta Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şehmus Demir konuk oldu.

  Gaziantep Üniversitesi Kampüs Çarşısında bulunan Pusula Kitabevi’nde Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından Perşembe günleri yapılan “'Pusula Söyleşileri” programına bu hafta Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şehmus Demir konuk oldu. Programda 'Kuran'ın Temel Hedefi' konusu konuşuldu. Öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinlikte interaktif olarak soru-cevap yapıldı. Program Anadolu Öğrenci Topluluğu tarafından yapılan ikram ile sona erdi.

 • Kemal Sayar'ın Merhamet Kitabı Tahlil Edildi

  Anadolu Öğrenci Birliği Yüksek Öğretim Birimi kız öğrencileri, 26 Kasım Salı günü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde Kemal Sayar'ın “Merhamet” adlı kitabını tahlil etti.

  Her Salı günü düzenlenen kitap tahlilinin moderatörlüğünde Betül Yiğit, sunumu ise Sümeyye Taş yaptı. Sümeyye Taş sunumunda ilk olarak Kemal Sayar'ın hayatından bahsetti. Merhamet kavramının kelime anlamından bahsedildi ve kitabın bazı bölümlerine değinildi.

  Programa AÖB Gaziantep Üniversitesi öğrencileri katılım sağladı.

 • Gençlerle İslam’ı Konuştuk Kitabı Tahlil Edildi

  Anadolu Öğrenci Birliği Yüksek Öğretim Birimi Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın “Gençlerle İslam’ı Konuştuk” kitabının tahlil edildiği kitap tahlili programı düzenledi.

  Tire Yayınları tarafından kılavuz kitaplar serisinden çıkarılan kitabın tahlili 22 Kasım Cuma günü Bülbülzade Vakfı Hacı Firdevs Aslan Mescidinde yapıldı. Programın moderatörlüğünü Seyfullah Yalınız yaparken, kitabın sunumunu ise Ömer Faruk Kavuncu yaptı. Sunumda Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın; Türkiye’deki fikir hareketleri, gençlik oluşumları, kadının sosyal hayattaki yeri, medeniyet tasavvurumuz, geleceğe dair yapmamız gerekenler, gençlik, medeniyet, ümmet bilinci, aile, örnek nesil, siyasi kavramlar gibi konulardaki değerlendirmeleri dinleyicilerle paylaşıldı.

  Program soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız