Suriyeli Aktivistlerden Vakfımıza Ziyaret

Suriyeli Aktivistlerden Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Suriyeli aktivistler Bessam Hacı Mustafa ve Redif Mustafa 6 Şubat Çarşamba günü vakfımızı ziyaret ederek vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüştü.

Görüşmede Suriye ve Ortadoğu’daki gelişmeler ele alındı. Türkiye ile bölge halklarının ayrılmaz iki unsur olduğunun altı çizilen görüşmede Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir şunları söyledi; “Kuzey Suriye’de yaşayanların ikiye ayrılması doğru değil. Ya Kandil ya Erbil şeklinde tanımlanıyor. Kavramsallaştırma yeniden yapılmalı. Türkiye Kürtlerin, Türklerin ve Arapların ortak yurdudur. Biz Fırat’ın çocuklarıyız. Aynı suda yıkandık, aynı tastan çorba içtik, aynı topraklarda var olacağız. Tarihteki birlikteliğimizi yeniden inşa etmemiz lazım” dedi.

Bessam Hacı Mustafa da; “Kültürümüz birebir aynı. Kurtuluş savaşı yıllarında Halep’ten Kilis’e Fransız kuvvetlerine karşı destek gönderilmiştir. Bölgede yaşayan halkın Çanakkale’de şehit olanların torunları var. Biz bin yıllık beraberlikten bahsediyoruz.  PKK daha geleli ne kadar oldu? Bu toprakların evlatlarının hepsi bir” dedi.

Redif Mustafa ise; “Bizim kavmiyetçilik gibi bir sorunumuz yoktur. Bunlar ırkçı partilerin yol açtığı sorunlar. Bu olayların tarihi 100 yılı geçmez. Türkiye İslam coğrafyasındaki en büyük devlet. Türkiye bölgeye daha fazla kapılar açmalı. Oluşturulacak güvenli bölgeyi yerli halkla diyalog içinde yapmak ve korumak gerekiyor. Bölge insanlarıyla bir araya gelip bölgenin sorunlarını konuşmak lazım. Bugün bizim için önemli olan birlikte yaşadığımız coğrafyadır. Bölgede yaşayan halklar olarak bölge bizim bölgemizdir ve koruyucusu da biz olmalıyız” dedi.

Görüşmenin ardından Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir misafirlerine Arapça yayımlanan kitaplarını hediye etti.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İlim ve Hikmet Vakfı’ndan Vakfımıza Ziyaret

  Kayseri İlim ve Hikmet Vakfı Başkanı Osman Gerçek ve beraberindeki heyet 14 Şubat Perşembe günü vakfımızı ziyaret etti.

  Kayseri’de eğitim ve yardım faaliyetleriyle adından sıkça söz ettiren İlim ve Hikmet Kültür Dayanışma Vakfı’nın başkanı Osman Gerçek ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet 14 Şubat Perşembe günü vakfımızı ziyaret etti. Ziyarette başkanımız Turgay Aldemir ve başkan yardımcımız Yunus Atilla Hamallar ile görüşen heyetle çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.  Heyet görüşmeden önce Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı. Görüşmede Anadolu Platformu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar da hazır bulundu.

 • Ali Şahin Vakfımızı Ziyaret Etti

  AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ve beraberindeki heyet 8 Şubat Cuma günü vakfımızı ziyaret etti.

  Adalet ve Kalkınma Partisi 27. dönem Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ve beraberindeki heyet 8 Şubat Cuma günü vakfımızı ziyaret etti. Ziyarette vakıf başkanımız Turgay Aldemir ve yönetim kurulu üyemiz Mahmut Kaçmazer ile bir araya gelen Şahin ile vakıf faaliyetleri ve Gaziantep’in sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 • Gürün Milli Eğitim Müdürü Vakfımızı Ziyaret Etti

  Gürün İlçe Millî Eğitim Müdürü Muharrem Demir ve Elbistan Şurader Başkanı Akif Pak 1 Şubat Cuma günü vakfımızı ziyaret etti.

  Sivas Gürün İlçe Millî Eğitim Müdürü Muharrem Demir ve Elbistan Şura Eğitim Yardımlaşma Derneği Başkanı Akif Pak ve beraberindeki heyet 1 Şubat Cuma günü vakfımızı ziyaret etti.

  Ziyarette vakıf müdürümüz Cumali Kaplan ile görüşen heyete Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi gezdirildi. Öğle yemeği ikram edilen heyete daha sonra çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.