İyilik Derneği’nden Öğrencilere Kıyafet Yardımı

İyilik Derneği’nden Öğrencilere Kıyafet Yardımı Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği’nin ilk, orta, lise ve üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik kıyafet yardımları başladı.

26-30 Kasım tarihlerinde Gaziantep İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezinden bulunan Giyim Mağazasında yapılan kıyafet yardımları il genelindeki ilk ve orta dereceli 34 okulda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerle üniversite okuyan öğrenciler katılıyor. Yardım mağazasına gelen öğrenciler önce konferans salonuna çıkarak burada üniversiteli abi ve ablalarıyla çeşitli oyunlar oynuyorlar. Ardından yapılan bilgi yarışmasında doğru cevap veren öğrencilere çeşitli hediyeler veriliyor. Sırası gelen okul öğrencileri buradan yardım mağazasına alınarak görevliler eşliğinde beğendikleri kıyafetleri adeta alışveriş yaparcasına alıyorlar. Öğrenciler yeni aldıkları pantolon, kazak, mont ve ayakkabılarını alarak çıkışta kendilerine ikram edilen kek ve meyve sularını da alarak öğretmenleri eşliğinde mutlu bir şekilde yardım mağazasından ayrılıyorlar. İyilik Derneği Gaziantep Temsilcisi Cavit Karakaş, öğrencilere refakat eden öğretmenlere de günün anısına çeşitli hediyeler takdim ediliyor.

30 Kasıma kadar devam edecek yardımların son bölümünde Gaziantep’te üniversite de okuyan uluslararası öğrencilere kıyafet yardımı yapılacak. Yardımlar sonunda yaklaşık bin öğrenciye kıyafet yardımı yapılmış olacak.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İyilik Okullarına Kütüphane Kampanyası

  İyilik Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ve AFAD işbirliğiyle Suriye’nin Azez, Afrin, Cerablus, El Bab, ve kırsallarındaki İyilik Okullarına Kütüphane Kampanyası başlattı.

  Bombalarla Yıktılar, Kitaplarla İnşa Edeceğiz

  İyilik derneği, “bombalarla yıktılar, kitaplarla inşa edeceğiz” sloganıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve AFAD işbirliğiyle Suriye’nin Azez, Afrin, Cerablus, El Bab, ve kırsallarındaki “İyilik Okullarına Kütüphane Kampanyası” başlattı. Sizde erdemli ve bilgili bir nesil için 2.000 TL’lik bağış ile bir kütüphane kurulmasını sağlayabilir veya küçük bir destek ile yeni bir gelecek inşa edilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

  Nasıl Bağışta Bulunabilirim?

  Suriye İyilik Okulları kapsamında düzenlenen Kütüphane kampanyasına,  online bağış ekranından https://iyilikder.org.tr/onlinebagis/ banka ya da kredi kartıyla bağış yapılabileceğiniz gibi hesap numaralarına yapacağınız Havale/EFT ile ulaştırabilirsiniz.

  Online bağış yönteminde dilerseniz 2.000 TL ile 1 kütüphanenin maliyetini karşılayabilir, dilerseniz de cüzi bir miktar ile kütüphane yapımına katkı sağlayabilirsiniz.

  Havale/EFT yöntemi ile yapacağınız bağışlarınızda açıklama kısmına “Telefon Numarası ve Kütüphane” yazarak hangi bağış kampanyamıza destek olduğunuzu belirtmelisiniz.

  Ayrıntılı bilgi için 0 0212 534 68 25 / 26 no’lu telefondan İyilikder’e ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • İyilikder’den Azez’e Yardım Eli

  İyilikder Malatya Temsilciliği Suriye’nin Azez bölgesine 1 TIR insani yardım malzemesi götürdü. İyilikder Malatya ekibinden İrfan İncik, Metin İnal ve Nihat Karaçor oluşan heyetle Gaziantep’ten gönüllülerin katıldı. Yardımlar, savaştan kaçarak Azez bölgesindeki çadır kentlerde zor şartlarda yaşayan Suriyeliler ulaştırıldı.

  6 Kasım Çarşamba günü yapılan organizasyonunda ihtiyaç sahiplerine 10 ton gıda yardımı yapıldı. İhtiyaç sahipleri için ayrıca battaniye ve ayakkabı da götürüldü. Heyet yardım organizasyonunun ardından Bülbülzade Vakfını da ziyaret etti. Ziyarette Vakıf Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen heyetle yardımlarla ve projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 • İyilikder Ekim Ayı Yardım Faaliyetleri

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği yardım faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Temsilcilik, Ekim ayında Gaziantep’teki ihtiyaç sahiplerine aşağıdaki yardımlarda bulundu:

  19 Ekim Cumartesi günü ilimizdeki 94 camide Suriyeli çocuklara eğitim veren hocalara gıda yardımında bulunuldu.

  20 Ekim Pazar günü Minberşam Derneği işbirliği ile 4 ayrı Kur’an Kursu’ndaki öğretmen ve öğrencilerden oluşan 400 kişiye yemek verildi.

  21 Ekim Pazartesi günü 130 aileye 15’er kilogram ağırlığında toplam 1 ton 950 kilogram patates dağıtımı yapıldı.

  25 Ekim Pazartesi günü Avrupa Yardım Vakfı işbirliği ile 51 yetim ailesine nakdi yardım yapıldı.

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada yardımların din, dil, ırk ayrımı gözetilmeden yapıldığı vurgulanarak, yardım çalışmalarının artarak devam edeceğinin altı çizildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız