Çarşamba, 12 Ağustos 2020
İyilik Derneği’nden Öğrencilere Kıyafet Yardımı

İyilik Derneği’nden Öğrencilere Kıyafet Yardımı Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği’nin ilk, orta, lise ve üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik kıyafet yardımları başladı.

26-30 Kasım tarihlerinde Gaziantep İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezinden bulunan Giyim Mağazasında yapılan kıyafet yardımları il genelindeki ilk ve orta dereceli 34 okulda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerle üniversite okuyan öğrenciler katılıyor. Yardım mağazasına gelen öğrenciler önce konferans salonuna çıkarak burada üniversiteli abi ve ablalarıyla çeşitli oyunlar oynuyorlar. Ardından yapılan bilgi yarışmasında doğru cevap veren öğrencilere çeşitli hediyeler veriliyor. Sırası gelen okul öğrencileri buradan yardım mağazasına alınarak görevliler eşliğinde beğendikleri kıyafetleri adeta alışveriş yaparcasına alıyorlar. Öğrenciler yeni aldıkları pantolon, kazak, mont ve ayakkabılarını alarak çıkışta kendilerine ikram edilen kek ve meyve sularını da alarak öğretmenleri eşliğinde mutlu bir şekilde yardım mağazasından ayrılıyorlar. İyilik Derneği Gaziantep Temsilcisi Cavit Karakaş, öğrencilere refakat eden öğretmenlere de günün anısına çeşitli hediyeler takdim ediliyor.

30 Kasıma kadar devam edecek yardımların son bölümünde Gaziantep’te üniversite de okuyan uluslararası öğrencilere kıyafet yardımı yapılacak. Yardımlar sonunda yaklaşık bin öğrenciye kıyafet yardımı yapılmış olacak.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yetim Çocukların Bayramlık Sevinci

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirdiği geleneksel bayram yardımları bu bayramda devam etti.

  Korona virüs salgını dolayısıyla bu yıl sınırlı sayıda çocuğa yapılan bayram yardımında yetim çocuklara ayakkabı ve kıyafet yardımı yapıldı. Yetim çocuklar İyilik Derneği Yardım Mağazasına gelerek bayramlık kıyafetlerini kendi beğenilerine göre seçerek aldılar. Çocuklara elbiseden çoraba kadar tüm kıyafetleri verildi. Kurban bayramı öncesi bayramlıklarına kavuşan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

 • Yetim Ailelere Gıda ve Nakit Yardımlarımız Sürüyor

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği, Avrupa Yardım Vakfı iş birliği ile 49 yetim aileye nakit ve gıda yardımı, 130 yetim aileye de gıda yardımında bulundu.

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından Mütercim Asım Sosyal Tesislerinde aylık rutin olarak yapılan dağıtımda ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda maddelerinden oluşan gıda paketleri ve nakdi yardımlar gönüllüler tarafından teslim edildi. Korona Virüs salgını dolayısıyla dağıtım esnasında önlemlere azami dikkat gösterildi. İyilikder Gaziantep Temsilciliğinden yapılan açıklamada yardımların devam edeceği vurgulandı.

 • 128 Yetim Aileye Gıda ve Nakit Yardımı Yapıldı

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği, Uzat Elini Derneği iş birliği ile 48 yetim aileye nakit ve gıda yardımı, 80 yetim aileye de gıda yardımında bulundu.

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından Mütercim Asım Sosyal Tesislerinde yapılan dağıtımda ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda maddelerinden oluşan gıda paketleri teslim edildi. Korona Virüs salgını dolayısıyla dağıtım sırasında önlemlere azami dikkat gösterildi. İyilikder Gaziantep Temsilciliğinden yapılan açıklamada aylık rutin olarak yapılan yardımların önümüzdeki dönemlerde de devam edeceği vurgulandı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız