Cuma, 03 Temmuz 2020
İyilik Derneği’nden Öğrencilere Kıyafet Yardımı

İyilik Derneği’nden Öğrencilere Kıyafet Yardımı Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, ihtiyaç sahibi yüz Suriyeli öğrenciye kıyafet yardımında bulundu.

Kışın en soğuk günlerini yaşadığımız bu günlerde İyilikder gönüllüleri yardımlarıyla minik yürekleri ısıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz kasım ayında bin öğrenciye kıyafet yardımı yapan Gaziantep İyilik Derneği, ihtiyaç sahipleri için yardım faaliyetlerini sürdürüyor. İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezinden bulunan Giyim Mağazasında yapılan kıyafet yardımlarına bu sefer Suriyeli ihtiyaç sahibi öğrenciler misafir edildi. İlimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullarda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere yapılan yardımlarda giyim mağazasına gelen öğrenciler önce konferans salonuna çıkarak burada çeşitli oyunlar oynadılar. Ardından yapılan bilgi yarışmasında doğru cevap veren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Sırası gelen öğrenciler buradan yardım mağazasına alınarak görevliler eşliğinde beğendikleri kıyafetleri adeta alışveriş yaparcasına aldılar. Öğrenciler pantolon, kazak, mont ve ayakkabılarını alarak mutlu bir şekilde yardım mağazasından ayrıldılar.

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği 11 Ocak Cumartesi günü de yüz öğrenciye kıyafet yardımında bulunacak.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Payımıza Düşen İyilik Olsun

  İyilik Derneği bu Kurban’da da dünya mazlumlarını sahipsiz bırakmıyor. İyilik Derneği uzun yılların verdiği tecrübe birikimiyle Afrika, Arakan, Suriye, Gazze ve Türkiye’de kurban organizasyonları düzenleyecek.

  Veteriner kontrolünde, islami usüllere göre kesilecek kurbanların videoları bağışçılara gönderilecek. Afrika için kurban bedeli 750 TL, Arakan için kurban bedeli 900 TL, Türkiye ve Suriye için kurban bedeli 1.250 TL Gazze için kurban bedeli ise 1.900 TL olarak belirlendi.

  Kurban bağışlarınızı web sitesi üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  Bağış yapmak için tıklayınız

 • İyilik Derneği’nden Kan Bağışı Kampanyası

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Türk Kızılayı ve Bülbülzade Vakfı işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenledi.

  “İyilik Kanımızda Var” sloganı ile başlatılan kampanya ile 18 Haziran Perşembe günü Demokrasi Meydanı ve Karataş Lapis Alışveriş Merkezi yanında bulunan Kızılay stantlarında kan bağışı yapıldı. Kan bağışı kampanyasına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, İyilik Derneği Gaziantep Temsilcisi Cavit Karakaş ve çok sayıda gönüllü katılarak kan bağışında bulundu.

 • Kan Bağışı Kampanyası

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Türk Kızılayı ve Bülbülzade Vakfı işbirliği ile kan bağışı kampanyası başlattı.

  “İyilik Kanımızda Var” sloganı ile başlatılan kampanyada 18 Haziran Perşembe günü Demokrasi Meydanı ve Karataş Lapis AVM yanında bulunan Kızılay stantlarında kan bağışı yapılabilecek. Bu anlamlı kampanyaya tüm halkımızı destek vermeye davet ediyoruz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız