Pazartesi, 24 Şubat 2020
Gaziantep İyilikder’den Deprem Bölgesine Yardım

Gaziantep İyilikder’den Deprem Bölgesine Yardım Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem dolayısıyla ihtiyaç sahipleri için 1 kamyon insani yardım malzemesi gönderdi.

27 Ocak Pazartesi günü İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliğinden bölgeye gönderilen araçta bin 250 adet yetişkin ve çocuk terlik, 12 bin 500 adet de çocuk bezi bulunuyor. Yardımların önümüzdeki günlerde bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılması bekleniyor.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İyilik Derneği Genel İstişare Çalıştayı Sona Erdi

  İyilik Derneği tarafından düzenlenen “Temsilcilerle Genel İstişare Çalıştayı” yapılan oturumların ardından sona erdi.

  14-16 Şubat tarihlerinde Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan çalıştaya İyilik Derneği Genel Başkanı Ahmet Turan Koçer, yönetim kurulu üyeleri, Türkiye genelindeki il ve ilçelerden gelen İyilik Derneği temsilcileri katıldı.

  İlk gün gündüz bölümünde yapılan sunum ve oturmaların ardından akşam bölümünde temsilciliklere yetki belgesi takdimi ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Temsilcilere yetki belgeleri İyilik Derneği Genel Başkanı Ahmet Turan Koçer tarafından takdim edildi.

  16 Şubat Pazar günü ise İyilik Derneği Genel Merkez Birimlerinin Tanıtım Sunumları ile başladı. Bu bölümde; Bağış, Teşkilatlanma, Mali ve İdari İşler ile İletişim ve Medya birimlerinden birim sorumluları sunumlarını gerçekleştirdiler ve katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.

  İyilik Derneği tarafından düzenlenen “Temsilcilerle Genel İstişare Çalıştayı” sunumların ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 • İyilik Derneği Genel İstişare Çalıştayı Başladı

  İyilik Derneği tarafından düzenlenen “Temsilcilerle Genel İstişare Çalıştayı” Gaziantep’te yapılıyor.

  14-16 Şubat tarihlerinde Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapılan çalıştaya İyilik Derneği Genel Başkanı Ahmet Turan Koçer, yönetim kurulu üyeleri ve Türkiye genelinden iyilik derneği temsilcileri katılıyor.

  Tanışmayla başlayan çalıştayın açılış konuşmasını İyilik Derneği Genel Başkanı Ahmet Turan Koçer yaptı. Koçer, konuşmasında şu hususlara değindi; “İyilik Derneği’nin kendine ait bir tabanı ve sosyolojisi var. Bu tabanın görüş, beklentilerine uygun olarak bir gelecek ufku gerçekleştirecekse buna uygun bir şekilde yapması gerekiyor. İyilik Derneği’nin kendine göre önü açık olan alanları var, kendine göre açmazları olan alanları var. Bu hususları her gün sahada yaşıyor ve bunlarla birlikte çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bizim üzerimize düşen en önemli şey bunlara genel merkez koordinasyonunda herkesin kazanımına dönüştürmek ve yüzleştiğimiz problemleri olabildiğince azaltmak. Daha iyi destekler vermek ve işlerin kolayca yürütülmesi için gerekli ortamı sağlamak. Bunun için yönetim vizyonu, zihni açıklık ve çözüm üretme kabiliyetimizin yüksek olması gerekiyor. Meseleleri iyi algılamamamız lazım. Bu toplantılar bu açıdan çok önemli. Hayat değişiyor, bizi zorluyor, uyum sağlamazsak elenenlerden oluyoruz. İyilik Derneği kurumsal olarak şartlara daha iyi uyum sağlayan ve gittikçe kalabalıklaşan bir insani yardım dernekleri ortamı içerisinde yer alıyor. Dernek olarak çevremize bigâne kalamayız. Değişime cevap vermeden işleri yürütemeyiz. Bizim bulunduğumuz yere renk vermek, zenginlik katmak, yeni bir gelişme düzlemine götürmek gibi bir mecburiyetimiz var. Yapacağımız işlerimizi sistemli yapmazsak diğer işlerimize enerji bulmak, diğer işlerimize çözüm üretmek kolay olmayacak” dedi.

  Açılış konuşmasının ardından Gaziantep Üniversitesi Göç Enstitüsü Sekreteri Tekin Başer tarafından Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı ile özgürleştirilen bölgelerde yürütülen İyilik Kütüphanesi Projesi hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verildi.

  Çalıştayın birinci gün oturumlarında; mevcut durum değerlendirmesi, öncelikli çalışma alanları, temsilciliklerle yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, yeni teşkilatlanma yapısının sunumu ve değerlendirilmesi, İyilik Derneği 2020 yılı hedefleri ve yeni dönem çalışma stratejisi ele alınacak.

  Çalıştaya 16 Şubat Pazar günü yapılacak oturumlarla devam edilecek.

 • İyilik Derneği Yetim Ailelere Yardımlarını Sürdürüyor

  İyilikder Derneği Gaziantep Temsilciliği, Avrupa Yardım Vakfı işbirliği ile Gaziantep’te yaşayan 131 yetim ailesine gıda yardımında bulundu.

  İyilikder Derneği Gaziantep Temsilciliği, Avrupa Yardım Vakfı işbirliği ile Gaziantep’te her ay düzenli olarak yetim ailelerine gıda ve nakit yardımında bulunuyor. Dernek, Şubat ayı yardımları kapsamında 13 Şubat Perşembe günü 131 yetim ailesine gıda yardımında bulunuldu. Temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri İyilik Derneği Gaziantep Yardım Koordinasyon Merkezinde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Bu ayki yardıma İyilik Derneği Genel Sekreteri Kamuran Serkan Gürsel ve yetkililer de katıldı.

  İyilikder Derneği Gaziantep Temsilciliği yetim ailelere her ay düzenli olarak yardımlarını sürdürüyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız