Salı, 11 Mayıs 2021
İyilikder Ramazan Yardımları

İyilikder Ramazan Yardımları Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği, yurt genelinde sürdürdüğü yardım faaliyetlerini pandemiyle beraber arttırarak devam ettiriyor.

İyilik Derneği, ülkemizdeki temsilcilikleri ve dünyanın farklı ülkelerinde bulunan partner kuruluşları aracılığıyla Ramazan yardımlarını sürdürüyor. Bağışçıların ilettiği Kumanya, Zekât, Sadaka, Fitre ve Yetim yardımlarını İhtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor. Dağıtım ve organizasyonu; Türkiye genelinde bulunan İyilik Derneği temsilcilikleri ile Vefa Destek Grubu yürütüyor.

İyilik Derneği ihtiyaç sahipleri arasında köprüler kurma amacıyla kumanya paketi, adak, akika, şükür kurbanı, fitre ve zekât, bayram harçlığı ve bayramlık projeleri sürdürüyor.

Kumanya Paketi

Türkiye de ve dünyanın dört bir yanında binlerce aileye İyilik Gönüllüleriyle beraber kumanya paketleri hazırlanılıyor. Paketler Bağışçılar sayesinde 4 kişilik bir aileye 1 ay yetecek gıda malzemesinden oluşuyor.

Adak Akika Şükür Kurbanı

İyilik Derneği’nin yıl boyunca devam eden Adak Akika Şükür kurbanı kesimleri Ramazan ayında da devam ediyor. Türkiye de ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde devam eden kurban kesimleri ihtiyaç sahibi, dul ve yetimlere ulaştırılıyor.

Fitre ve Zekâtlar

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2020 Ramazan ayı için belirlediği Fitre bedeli 27 TL. İyilik Derneği bağışçıların ulaştırdığı fitre ve zekâtları dul, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyor.

Bayramlık ve Bayram Harçlığı

Yıl boyu devam eden yetim projeleriyle yetimlerin yüzlerini güldürmeyi hedefleyen İyilikder,  bayramlık ve bayram harçlıklarını yetim destekçileri adına çocuklara ulaştırıyor.

Kampanyalarla İlgili Detaylı Bilgi Almak İçin: http://iyilikdernegi.org.tr

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İhtiyaç Sahiplerine Nakit ve Gıda Yardımı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, ihtiyaç sahibi ailelere nakit ve gıda paketi yardımlarını sürdürüyor.

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği 1 Nisan Cumartesi günü ihtiyaç sahibi ailelere nakit ve gıda paketi yardımında bulundu. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma kısıtlamasının sürdüğü bu günlerde yardımlar ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürülerek teslim edildi.

 • Bu Ramazan’da da İhtiyaç Sahiplerinin Yanındayız

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği 50 Aileye nakit, market kartı ve gıda paketi yardımında bulundu.

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği 30 Nisan Cuma günü İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezinde 50 Aileye nakit, market kartı ve gıda paketi yardımında bulundu. Pandemi kurallarına riayet edilerek dağıtılan yardımlar ramazan ayı boyunca devam edecek.

 • Ramazan Öncesi Yetim Ailelere Nakit ve Gıda Yardımı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği 42 yetim aileye nakit, 127 aileye de gıda yardımında bulundu.

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği Avrupa Yardım Vakfı iş birliği ile Ramazan arifesinde 42 yetim aileye nakit, 127 aileye de gıda yardımında bulundu. Aylık rutin olarak yapılan yardımlar İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezi Gıda Yardımı Depolarından yapıldı. İhtiyaç sahiplerine temel gıda maddeleri ile nakit zarfları görevliler tarafından teslim edildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow