Cuma, 04 Aralık 2020
Geleneksel Ramazan Yardımlarımız Başladı

Geleneksel Ramazan Yardımlarımız Başladı Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği’nin “Bir Çocukta Siz Giydirin” sloganıyla geleneksel hale getirdiği Geleneksel Ramazan yardımları başladı.

Bu sene pandemi dolayısıyla sınırlı sayıda ihtiyaç sahibi aileye yapılacak yardımlarda 200 aileye kıyafet yardımı yapılarak çocukların bayramı yeni kıyafetlerle karşılaması amaçlanıyor.  1994 yılında başlayan ve kesintisiz olarak 26 yıldır devam eden ramazan yardımları Gaziantep İyilik Koordinasyon Merkezi Giyim Mağazasında yapılıyor.

Pandemi dolayısıyla aile temsilcisi olarak sadece annenin kabul edildiği organizasyonda ailenin tüm bireylerine kıyafet ve ayakkabı veriliyor. İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği’nden Elif Aksu yaptığı açıklamada bu sene içlerinin buruk olduğunu ve pandemi dolayısıyla az sayıda ihtiyaç sahibine yardım yapmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • 50 Aileye Gıda Yardımı Yapıldı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, ihtiyaç sahibi 50 aileye gıda yardımında bulundu.

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, yardımlarına ara vermeden devam ediyor. Temsilcilik, pandemi dolayısıyla evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine temel gıda maddelerinden oluşan gıda paketleri dağıttı. 50 aileye dağıtılan yardımlar ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürülerek gönüllüler tarafından teslim edildi.

 • 128 Yetim Aileye Gıda ve Nakit Yardımı Yapıldı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Uzat Elini Derneği işbirliği ile 128 yetim aileye nakit ve gıda yardımında bulundu.

  Pandemi dolayısıyla guruplara ayrılan ailelerin yardımları farklı tarihlerde yapılıyor. Bu kapsamda 21 Kasım Cumartesi günü ilk grup olan 30 yetim aileye gıda ve nakit yardımları yapıldı. İyilik Derneği Gaziantep Yardım Koordinasyon Merkezinde yapılan yardımlarda yetim ailelere temel gıda maddelerinden oluşan gıda paketleri ile nakit yardımlarından oluşan zarflar teslim edildi. Geriye kalan ailelere ise Pazartesi gününden itibaren gruplar halinde yardım yapılması planlanıyor.

 • İhtiyaç Sahiplerine Gıda Yardımlarımız Sürüyor

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği ihtiyaç sahiplerine yardımlarını ara vermeden devam ediyor. Son düzenlenen yardım organizasyonunda 19 aileye gıda yardımı yapıldı.

  20 Kasım Cuma günü düzenlenen yardım organizasyonunda temel gıda maddelerinden oluşan gıda paketleri İyilik Derneği Gaziantep Yardım Koordinasyon Merkezi’nde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız