Pazartesi, 28 Eylül 2020
İyilik Derneği Suriyeli İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı

İyilik Derneği Suriyeli İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Minberşam Derneği iş birliği ile şehrimizde yaşayan 500 Suriyeli muhacir aileye gıda yardımında bulundu.

Pandemi sürecinde yardımlarına din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin sürdüren İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Minberşam Derneği iş birliği ile şehrimizde yaşayan 500 ihtiyaç sahibi muhacir aileye gıda yarımında bulundu. Temel gıda maddelerinden oluşan yardım kolileri Minberşam ve İyilik Derneği gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürerek teslim edildi.

Öte yandan sınır ötesinde de yardımlarını sürdüren İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Suriye’nin Cerablus kentinde 4 adet adak kurbanın kesimini gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İhtiyaç Sahiplerine Kahvaltılık Dağıtımı Yapıldı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği ihtiyaç sahibi ailelere kahvaltılık gıda yardımında bulundu.

  İyilik gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahipleri için bağışlanan yardımlar ilimizin çeşitli semtlerinde ikamet eden ailelere İyilik Derneği Gönüllüleri tarafından ulaştırılarak teslim edildi.

 • 179 Yetim Aileye Gıda ve Nakit Yardımı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Avrupa Yardım Vakfı iş birliği ile 179 yetim aileye gıda ve nakit yardımında bulundu.

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından aylık rutin olarak yapılan yardımlarda 49 yetim aileye nakit ve gıda, 130 yetim aileye de gıda yardımı yapıldı. Temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezi’nde gönüllüler tarafından yetim ailelere teslim edildi.

 • 144 Aileye Gıda ve Nakit Yardımı Yapıldı

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği, Uzat Elini Derneği iş birliği ile 134 yetim aileye gıda ve nakit yardımında bulundu.

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından aylık rutin olarak yapılan yardımlarda 84 yetim aileye gıda, 50 yetim aileye de gıda ve nakdi yardım yapıldı. Yardımlar gönüllüler tarafından yetim ailelere teslim edildi.

  Öte yandan Gaziantep İyilik Derneği bağışçılarının katkılarıyla Yardım Koordinasyon Merkezinde 10 aileye gıda yardımı yapıldı.

  Pandemi dolayısıyla dağıtım esnasında önlemlere azami dikkat gösterildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız