Çarşamba, 20 Ocak 2021
Yetim Ailelere Gıda ve Nakit Yardımlarımız Sürüyor

Yetim Ailelere Gıda ve Nakit Yardımlarımız Sürüyor Öne Çıkarılmış

İyilikder Gaziantep Temsilciliği, Avrupa Yardım Vakfı iş birliği ile 49 yetim aileye nakit ve gıda yardımı, 130 yetim aileye de gıda yardımında bulundu.

İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından Mütercim Asım Sosyal Tesislerinde aylık rutin olarak yapılan dağıtımda ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda maddelerinden oluşan gıda paketleri ve nakdi yardımlar gönüllüler tarafından teslim edildi. Korona Virüs salgını dolayısıyla dağıtım esnasında önlemlere azami dikkat gösterildi. İyilikder Gaziantep Temsilciliğinden yapılan açıklamada yardımların devam edeceği vurgulandı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yetim Ailelere Ayni ve Nakdi Yardımlarımız Devam Ediyor

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Uzat Elini Derneği işbirliği ile 41 aileye nakdi yardım, 86 aileye de gıda yardımı yapıldı.

  15 Ocak Cuma günü İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezinde yapılan yardımda tamamı yetim aile olmak üzere 41 aileye nakdi, 86 aileye de gıda yardımı yapıldı. Yardımlarda temel ihtiyaç maddelerinden oluşan gıda paketleri ile nakdi yardım zarfları ihtiyaç sahiplerine imza karşılığı dağıtıldı.

 • İyilik Kütüphaneleri Okullara Kurulmaya Başlandı

  İyilik Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ve AFAD tarafından Suriye'deki okullara yönelik olarak başlatılan İyilik Kütüphaneleri’nin dağıtım töreni Azez İmam Hatip Lisesi'nde yapıldı.

  Törene; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Kilis Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Mahmut Çınar, Kilis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kilis AFAD İl Müdürü Uğur Olgun, Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar, İyilik Derneği Genel Sekreteri Kamuran Serkan Gürsel, Yerel Meclis Başkanları, okul yöneticileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Aldemir, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İnsanlığın büyük bir pandemi krizinden geçtiği bir dönemde, dünyanın birçok yerinde insanların hayatta kalma mücadelesi verdiği bir zamanda, dünyanın çok uluslu şirketlerinin dünyayı paylaştığı, iktidar hırsıyla yeryüzünü kana buladığı bir dönemde bombalarla yıkılan, insanların hayatları param parça edilen, evleri, işyerleri, tarlaları, bahçeleri, okulları adeta yok edilen bir coğrafyanın çocukları olarak bugün bir araya geldik. Burada bölgemizin, İslam coğrafyasının ve insanlığın kurtuluşu için bombalarla yıkılan bu toprakları kitaplarla, öğretmenlerle, okullarla yeniden inşa etmek için kolları sıvadık. Bu projeyi bize yıllardır hayalini kurduğumuz okullarımızdaki kitabın ne demek olduğunu öğreten öğretmenlerimizin rehberliğinde kazandık. Biliyoruz ki bize bir harf öğretenin, bizi cehaletten kurtaranın, bizim için bir ömür saygı duyulacak eli öpülecek, hizmet edilecek insanlardır. İslam coğrafyasının yaşadığı acıların tamamı cehalet kaynaklıdır. Bundan dolayı kütüphanelerimizde İslam dünyasının aydınlarının kitaplarını koymakla beraber, bugüne kadar değer ortaya koyabilmiş, doğu batı ayırmadan insanlığa hizmet eden her eseri geçlerimizle buluşturup dünya ile tanıştırmak için bir yol edindik. Bizler 805 okula en az yüzer kitaptan oluşan kütüphaneler kurmak istiyoruz. Biz şuna inanıyoruz; hepimizin kurtuluşu olmayan bir kurtuluş bizim kurtuluşumuz olamaz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

  Kilis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise; “Biz burada hayra vesile olanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kurumlarımızla, birimlerimizle bu sürece katkı sunmaya çalışıyoruz. Bütün dünya çok ciddi bir imtihandan geçiyor. Biz de bulunduğumuz coğrafya itibariyle bütün dünyanın dikkatini çektiği, İslam dünyasının ciddi anlamda vicdani azabının oluştuğu bir yerdeyiz. Bütün çalışmalar şunu gösteriyor; bu coğrafyayı ne kadar cahil bırakırsak o kadar daha kolay sömürebiliriz. Onları düşünmeden, muhakeme etmeden kendimize hizmet ettiririz düşüncesi var. Bugün güçlü bir sesle, 805 kütüphane ile bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Bu tür adımlarla bu coğrafyanın daha iyi bir yere gelmesi için gayret ediyoruz. Buna katkı sunan tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

  Kilis AFAD İl Müdürü Uğur Olgun da; “AFAD olarak bölgemizdeki bu tür çalışmalara elimizden gelen desteği verdik ve vermeye devam edeceğiz. Buradaki bu kütüphane çalışmasının bölgemizin ufkunu açacağını ve diğer kuruluşlara da örnek olacağını düşünüyorum. Katkılarından dolayı tüm kurumlarımıza teşekkür ederim” dedi.

  Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Mahmut Çınar ise; “Bugün çok güzel bir gün. Bugün bu ışığın biraz daha arttığını görüyoruz. Çünkü bilgiyi konuşuyoruz, kitapları konuşuyoruz, kütüphaneyi konuşuyoruz. Dolayısıyla bugünün temelini hazırlayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

  Yapılan törenin ardından kütüphaneler Azez’deki okullara dağıtılmaya başlandı. Proje kapsamında Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı bölgesindeki 805 okula kütüphane dağıtımı yapılacak.

  Heyet, törenin ardından Azez Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret edip incelemelerde bulunarak öğrencilerle ve yetkililerle hasbihal etti.

 • 50 Yetim Çocuğa Kıyafet Yardımı Yapıldı

  Geçtiğimiz yıl bir çok yardım organizasyonuna imza atan İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, yeni yılın ilk organizasyonunda 50 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa kıyafet yardımında bulundu.

  13 Ocak Çarşamba günü İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezi Giyim Mağazasında düzenlenen ve İyilik Derneği Genel Sekreteri Kamuran Serkan Gürsel'in de katıldığı organizasyonda yetim çocuklar istediği kıyafetleri seçerek almanın mutluluğunu yaşadılar.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız