Pazartesi, 26 Ekim 2020
179 Yetim Aileye Gıda ve Nakit Yardımı

179 Yetim Aileye Gıda ve Nakit Yardımı Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Avrupa Yardım Vakfı iş birliği ile 179 yetim aileye gıda ve nakit yardımında bulundu.

İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından aylık rutin olarak yapılan yardımlarda 49 yetim aileye nakit ve gıda, 130 yetim aileye de gıda yardımı yapıldı. Temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezi’nde gönüllüler tarafından yetim ailelere teslim edildi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Arakan’a İnsani Yardım

  Myanmar'daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanlara yönelik yardım faaliyetlerini sürdüren İyilik Derneği, 7 bin adet gıda paketini Arakan kamplarında yaşayan ailelere ulaştırdı.

  Kurban 2020 organizasyonu kapsamında Arakan kamplarında kurban kesimi yapan İyilik Derneği, yoksullukla mücadele eden Arakan halkına yönelik yardım çalışmalarına devam ediyor. Bağışçıları ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi üstlenen İyilik Derneği, temel gıda malzemelerinin yer aldığı gıda paketlerini Arakan kamplarında yaşayan ailelere teslim etti.

  Bangladeş’in Cox's Bazar şehrinde bulunan Arakan Kamplarında hafta başında başlayan yardım dağıtımlarına Cox's Bazar Valisi, Vali Yardımcısı ve Emniyet Müdürü de katıldı. Cox’s Bazar Valisi Md. Kamal Hossain İyilik Derneği’ne bölgede yaptığı yardım çalışmaları için teşekkür etti.

  Covid-19 tedbirleri kapsamında açık alanda gerçekleştirilen yardım dağıtımlarında sosyal mesafe kurallarına uyuldu. Myanmar’dan kaçarak Bangladeş’a sığınan Arakanlı Müslümanların Pandemi döneminde bir nebze olsun temel ihtiyaçlarını gidermeyi hedefleyen İyilik Derneği, bağışçılarının yardımlarını binlerce aileye ulaştırma imkânı buldu.

  Bağış yapmak için tıklayın

 • Yetim Ailelere Gıda, Nakit ve Kırtasiye Yardımı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Avrupa Yardım Vakfı işbirliği ile 179 yetim aileye nakit ve gıda yardımı yapılırken, okula giden çocuklara da kırtasiye ve çanta yardımı yapıldı.

  Öncelikle aileleri ile birlikte İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezine gelen yetim çocuklar burada düzenlenen eğlenceli içeriklerle doyasıya eğlendiler. Ardından nakit ve kırtasiye yardımı alan ailelere daha sonra gıda yardımı da yapıldı. Etkinlik sonunda yetim çocuklar bağışçılarına birer teşekkür mektubu da yazdılar.

 • İhtiyaç Sahiplerine Kahvaltılık Dağıtımı Yapıldı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği ihtiyaç sahibi ailelere kahvaltılık gıda yardımında bulundu.

  İyilik gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahipleri için bağışlanan yardımlar ilimizin çeşitli semtlerinde ikamet eden ailelere İyilik Derneği Gönüllüleri tarafından ulaştırılarak teslim edildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız