Perşembe, 24 Haziran 2021
128 Yetim Aileye Gıda ve Nakit Yardımı Yapıldı

128 Yetim Aileye Gıda ve Nakit Yardımı Yapıldı Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Uzat Elini Derneği işbirliği ile 128 yetim aileye nakit ve gıda yardımında bulundu.

Pandemi dolayısıyla guruplara ayrılan ailelerin yardımları farklı tarihlerde yapılıyor. Bu kapsamda 21 Kasım Cumartesi günü ilk grup olan 30 yetim aileye gıda ve nakit yardımları yapıldı. İyilik Derneği Gaziantep Yardım Koordinasyon Merkezinde yapılan yardımlarda yetim ailelere temel gıda maddelerinden oluşan gıda paketleri ile nakit yardımlarından oluşan zarflar teslim edildi. Geriye kalan ailelere ise Pazartesi gününden itibaren gruplar halinde yardım yapılması planlanıyor.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • 146 Aileye Nakit ve Gıda Yardımı Yapıldı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, aylık rutin yapılan yardımlar kapsamında 136 yetim aileye nakdi, 10 yetim aileye de gıda yardımında bulundu.

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor. Temsilcilik tarafından 14 Haziran Pazartesi günü yapılan organizasyonda Uzat Elini Derneği iş birliği ile 136 ihtiyaç sahibi yetim aileye nakit yardımı yapılırken, 10 yetim aileye de gıda paketi ve et dağıtımı yapıldı. 

 • Kurban’da İyilik Birlikte Mümkün!

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da vacip kurbanlarınızı mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

  2009 yılından bu yana iyiliğin yeryüzüne yayılması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

  İyilik Derneği olarak bu yıl Türkiye dâhil toplam 10 ülkede kurban kesimleri gerçekleştirerek, her yıl olduğu gibi bu yıl da kesim görüntülerini telefon üzerinden bağışçılarımıza ulaştıracağız.

  Pandemiden kaynaklanan ulaşım koşullarındaki güçlükler nedeniyle bu yıl yurt dışındaki kurban bağışlarınızı;

  Afrika’da Nijer, Uganda, Somali, Kamerun, Etiyopya, Burkina Faso’da,

  Suriye’de

  Gazze’de

  Arakan Bangladeş’te ve

  Türkiye‘nin belirli bölgelerindeki temsilciliklerimiz aracılığıyla yetim ailelerine ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

  İyilik Derneğine online olarak kurban bağışını gerçekleştirmek isteyen bağışçılarımız  https://www.iyilikdernegi.org.tr/bagis/vacip adresinden vekâletlerini vererek bağışlarını yapabileceklerdir.

  Havale/EFT yöntemi ile yapacağınız bağışlarınızda açıklama kısmına “Ad/Soyad, Telefon Numarası ve Vacip Kurban” yazarak banka hesap numaralarımıza gönderim sağlayabilirsiniz.

  İyilik Derneği Alo İyilik Hattını (0 850 777 33 44) arayarak bağışlar hakkında detaylı bilgi ve online bağış desteği alabilirsiniz.

  Kurban bağışlarınızı vekalet vererek online bağış ekranlarımızdan ve İyilik Derneği banka hesap numaralarına Havale/EFT ile 20 Temmuz (Bayramın 1.günü) saat 23.59’a kadar dilediğiniz gün ve saatte ulaştırabilirsiniz. 

 • Yardımlarımızla İhtiyaç Sahiplerinin Yanındayız

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim ve nakit yardımlarına devam ediyor.

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği Avrupa Yardım Vakfı iş birliği ile 127 aileye gıda, 48 aileye de nakit yardımında bulundu. Yetim ailelere her ay düzenli olarak yapılan yardım 8 Haziran Salı günü yapıldı.  Yardım organizasyonunda nakit yardımı ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

  9 Haziran Çarşamba günü yapılan yardım organizasyonundan ise 25 aileye giyim yardımı yapıldı. Yardımlar İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği Yardım Mağazasında yapıldı. Aileler yardım mağazasından istedikleri kıyafetleri seçerek almanın mutluluğunu yaşadılar.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow