Arabic English Turkish
Cuma, 26 Şubat 2021
Süt Keçisi Projesi ile Afrika’da Yoksullukla Mücadele Ediyoruz

Süt Keçisi Projesi ile Afrika’da Yoksullukla Mücadele Ediyoruz Öne Çıkarılmış

Afrika varlık içinde yokluk çeken, adı gibi bahtı kara kıta… Siyasi ve ekonomik nedenlerle sürekli varlık içinde yokluk çeken, muhtaç durumdaki Afrikalı kardeşlerimiz için yapabileceğimiz çok şey var. Desteklerinizle bu kardeşlerimizin yüzlerini güldürebiliriz, onların geleceğine umut olabiliriz.

Süt Keçisi kampanyasıyla, bir aileye 3 süt keçisi hediye ederek, onlara yaşamlarını sürdürmek için kalıcı gelir kaynağı sağlamak ve onlara, kendi geçimlerini sağlamaları noktasında katkıda bulunmak amacındayız. Süt keçisi kampanyası ''balık tutmayı öğretmek'' ve kalıcı geçim kaynağı sağlamak adına bizim için oldukça önemli bir projedir.

Derneğimize yapacağınız süt keçisi bağışları sayesinde Afrikalı aileler, geleceğe güvenle bakacaklar. Kendilerine olan inançları ve güvenleri artacak.

Bir ailenin geçimini katkı sağlamak ve orta vadede hayvancılık yapabilmesi için planladığımız 3 adet süt keçisi bedeli 1.350'TL’dir. Yani her bir keçinin maliyeti 450 TL’dir. Dilerseniz bir tane dilerseniz üç tane ya da dilediğiniz kadar adet süt keçisi bağışı yapabilirsiniz. Süt keçileri özellikle yetim, dul ve fakirliği bariz bir şekilde ortada olan, aileleri içerisinden tespitleri özenle ve yerinde yapılarak belirlenmektedir. Hediye edilen keçiler bizzat derneğimiz yetkililerince teslim edildikten sonra kayıt altına alınmakta ve Afrikalı partner kuruluş ve yetkililerce uzun süreli takip edilmektedir.

İyilik Derneği olarak 10 bini aşkın süt keçisi bağışını bağışçılarımız adına Afrikalı kardeşlerimize ulaştırdık.

Proje kapsamında süt keçileri ailelere teslim edilirken bağışçı isimlerinin bulunduğu isim tabelaları ile fotoğraflar çekilerek bağışçılarımıza whatsapp üzerinden gönderilmektedir.

Siz de aşağıdaki yöntemlerle süt keçisi bağışında bulunabilirsiniz;

Süt Keçisi bağışında bulunmak için web sitemizde yer alan online bağış panelini kullanarak bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Havale/EFT yöntemi ile yapacağınız bağışlarınızda açıklama kısmına “Telefon Numarası ve Süt Keçisi” yazarak hangi bağış projemize destek olduğunuzu belirtmelisiniz.

Ayrıntılı bilgi için 0 850 777 33 44 no’lu hattan derneğimize ulaşabilir, görevli arkadaşlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Ayni ve Nakdi Yardım Seferberliğimiz Devam Ediyor

  İyilik Derneği Gaziantep Şubesi ihtiyaç sahiplerine yardımlarını ara vermeden sürdürüyor. Pandemi dolayısıyla ekonomik sıkıntıların iyice hissedilmeye başlandığı bu günlerde 129 yetim aileye nakdi yardım yapılırken, 10 aileye de gıda yardımı yapıldı.

  İyilik Derneği Gaziantep Şubesi ve Uzat Elini Derneği işbirliği ile 129 aileye yapılan aylık rutin nakdi yardımlar pandemi kuralları çerçevesinde ailelere farklı saatlerde randevu verilerek gerçekleştirildi.

  İhtiyaç sahibi 10 aileye ise temel gıda maddelerinden oluşan paketleri İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezinde aile fertlerine teslim edildi.

 • Yetim Ailelere Ayni ve Nakdi Yardımlarımız Devam Ediyor

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Uzat Elini Derneği işbirliği ile 41 aileye nakdi yardım, 86 aileye de gıda yardımı yapıldı.

  15 Ocak Cuma günü İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezinde yapılan yardımda tamamı yetim aile olmak üzere 41 aileye nakdi, 86 aileye de gıda yardımı yapıldı. Yardımlarda temel ihtiyaç maddelerinden oluşan gıda paketleri ile nakdi yardım zarfları ihtiyaç sahiplerine imza karşılığı dağıtıldı.

 • İyilik Kütüphaneleri Okullara Kurulmaya Başlandı

  İyilik Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ve AFAD tarafından Suriye'deki okullara yönelik olarak başlatılan İyilik Kütüphaneleri’nin dağıtım töreni Azez İmam Hatip Lisesi'nde yapıldı.

  Törene; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Kilis Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Mahmut Çınar, Kilis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kilis AFAD İl Müdürü Uğur Olgun, Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar, İyilik Derneği Genel Sekreteri Kamuran Serkan Gürsel, Yerel Meclis Başkanları, okul yöneticileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Aldemir, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İnsanlığın büyük bir pandemi krizinden geçtiği bir dönemde, dünyanın birçok yerinde insanların hayatta kalma mücadelesi verdiği bir zamanda, dünyanın çok uluslu şirketlerinin dünyayı paylaştığı, iktidar hırsıyla yeryüzünü kana buladığı bir dönemde bombalarla yıkılan, insanların hayatları param parça edilen, evleri, işyerleri, tarlaları, bahçeleri, okulları adeta yok edilen bir coğrafyanın çocukları olarak bugün bir araya geldik. Burada bölgemizin, İslam coğrafyasının ve insanlığın kurtuluşu için bombalarla yıkılan bu toprakları kitaplarla, öğretmenlerle, okullarla yeniden inşa etmek için kolları sıvadık. Bu projeyi bize yıllardır hayalini kurduğumuz okullarımızdaki kitabın ne demek olduğunu öğreten öğretmenlerimizin rehberliğinde kazandık. Biliyoruz ki bize bir harf öğretenin, bizi cehaletten kurtaranın, bizim için bir ömür saygı duyulacak eli öpülecek, hizmet edilecek insanlardır. İslam coğrafyasının yaşadığı acıların tamamı cehalet kaynaklıdır. Bundan dolayı kütüphanelerimizde İslam dünyasının aydınlarının kitaplarını koymakla beraber, bugüne kadar değer ortaya koyabilmiş, doğu batı ayırmadan insanlığa hizmet eden her eseri geçlerimizle buluşturup dünya ile tanıştırmak için bir yol edindik. Bizler 805 okula en az yüzer kitaptan oluşan kütüphaneler kurmak istiyoruz. Biz şuna inanıyoruz; hepimizin kurtuluşu olmayan bir kurtuluş bizim kurtuluşumuz olamaz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

  Kilis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise; “Biz burada hayra vesile olanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kurumlarımızla, birimlerimizle bu sürece katkı sunmaya çalışıyoruz. Bütün dünya çok ciddi bir imtihandan geçiyor. Biz de bulunduğumuz coğrafya itibariyle bütün dünyanın dikkatini çektiği, İslam dünyasının ciddi anlamda vicdani azabının oluştuğu bir yerdeyiz. Bütün çalışmalar şunu gösteriyor; bu coğrafyayı ne kadar cahil bırakırsak o kadar daha kolay sömürebiliriz. Onları düşünmeden, muhakeme etmeden kendimize hizmet ettiririz düşüncesi var. Bugün güçlü bir sesle, 805 kütüphane ile bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Bu tür adımlarla bu coğrafyanın daha iyi bir yere gelmesi için gayret ediyoruz. Buna katkı sunan tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

  Kilis AFAD İl Müdürü Uğur Olgun da; “AFAD olarak bölgemizdeki bu tür çalışmalara elimizden gelen desteği verdik ve vermeye devam edeceğiz. Buradaki bu kütüphane çalışmasının bölgemizin ufkunu açacağını ve diğer kuruluşlara da örnek olacağını düşünüyorum. Katkılarından dolayı tüm kurumlarımıza teşekkür ederim” dedi.

  Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Mahmut Çınar ise; “Bugün çok güzel bir gün. Bugün bu ışığın biraz daha arttığını görüyoruz. Çünkü bilgiyi konuşuyoruz, kitapları konuşuyoruz, kütüphaneyi konuşuyoruz. Dolayısıyla bugünün temelini hazırlayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

  Yapılan törenin ardından kütüphaneler Azez’deki okullara dağıtılmaya başlandı. Proje kapsamında Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı bölgesindeki 805 okula kütüphane dağıtımı yapılacak.

  Heyet, törenin ardından Azez Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret edip incelemelerde bulunarak öğrencilerle ve yetkililerle hasbihal etti.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Arabic English Turkish

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow