Cumartesi, 31 Temmuz 2021
Kurban’da İyilik Birlikte Mümkün!

Kurban’da İyilik Birlikte Mümkün! Öne Çıkarılmış

Her yıl olduğu gibi bu yıl da vacip kurbanlarınızı mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

2009 yılından bu yana iyiliğin yeryüzüne yayılması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

İyilik Derneği olarak bu yıl Türkiye dâhil toplam 10 ülkede kurban kesimleri gerçekleştirerek, her yıl olduğu gibi bu yıl da kesim görüntülerini telefon üzerinden bağışçılarımıza ulaştıracağız.

Pandemiden kaynaklanan ulaşım koşullarındaki güçlükler nedeniyle bu yıl yurt dışındaki kurban bağışlarınızı;

Afrika’da Nijer, Uganda, Somali, Kamerun, Etiyopya, Burkina Faso’da,

Suriye’de

Gazze’de

Arakan Bangladeş’te ve

Türkiye‘nin belirli bölgelerindeki temsilciliklerimiz aracılığıyla yetim ailelerine ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

İyilik Derneğine online olarak kurban bağışını gerçekleştirmek isteyen bağışçılarımız  https://www.iyilikdernegi.org.tr/bagis/vacip adresinden vekâletlerini vererek bağışlarını yapabileceklerdir.

Havale/EFT yöntemi ile yapacağınız bağışlarınızda açıklama kısmına “Ad/Soyad, Telefon Numarası ve Vacip Kurban” yazarak banka hesap numaralarımıza gönderim sağlayabilirsiniz.

İyilik Derneği Alo İyilik Hattını (0 850 777 33 44) arayarak bağışlar hakkında detaylı bilgi ve online bağış desteği alabilirsiniz.

Kurban bağışlarınızı vekalet vererek online bağış ekranlarımızdan ve İyilik Derneği banka hesap numaralarına Havale/EFT ile 20 Temmuz (Bayramın 1.günü) saat 23.59’a kadar dilediğiniz gün ve saatte ulaştırabilirsiniz. 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İyilik Dünya’nın Her Yerinde

  Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Özmantar ve Mehmet Hıdır Akaslan, İyilik Derneği’nin 2021 yılı kurban organizasyonu için Afrika’ya gittiler.

  Afrika’da Çad ve Kamerun’u ziyaret eden Özmantar ve Akaslan, burada kurban organizasyonuna katılarak bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. İlk olarak Çad’da başta Türkiye Büyükelçiliği olmak üzere TİKA ve Maarif Vakfı gibi ülkemizin oradaki temsilciliklerini ziyaret eden Özmantar ve Akaslan, ardından yerel sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle de görüştü. Çad’da son olarak yetimhaneler ve yenim annelerini ziyaret eden iyilik elçileri burada ihtiyaç sahiplerine bağışçılar tarafından gönderilen bağışlar ulaştırıldı.

  Daha sonra ziyaretin ikinci durağı olan ve kurban organizasyonun yapılacağı Kamerun’a geçildi. Kamerun’un Kusayri bölgesinde Türkiye’nin farklı yerlerinden bağışçıların kurban vekaletleri yerine getirilerek kurbanlar kesildi, ihtiyaç sahiplerine pay edilerek dağıtıldı. Ayrıca Kamerun’da İyilik Derneği’nin Süt Keçisi Projesi kapsamında 15 aileye de süt keçisi dağıtımı yapıldı.

  Kamerun’da yetimhaneler, yetim anneleri ve okullar ziyaret edilerek öğrencilere çeşitli hediyeler ile Kur’an-ı Kerim dağıtımı yapıldı. Heyet yardım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yurda döndü.

 • İhtiyaç Sahiplerine Kurban Eti Dağıtıldı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Kurban Bayramı’nda hayırseverler tarafından bağışlanan ve kesilen kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürerek teslim ediyor.

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, partner kuruluşları olan Avrupa Yardım Vakfı ve Uzat Elini Derneği iş birliği ile ihtiyaç sahiplerine et ve nakit yardımlarına bayramdan sonra da devam ediyor. İyilik Derneği gönüllüleri Bayramı’nda hayırseverler tarafından bağışlanan ve kesilen kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürerek teslim ediyor.

  Öte yandan ihtiyaç sahiplerine nakit yardımları da devam ediyor.

 • 200 Çocuğa Daha Bayramlık Kıyafet Yardımı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi 200 çocuğa daha bayramlık kıyafet yardımında bulundu.

  Geçtiğimiz gün 200 çocuğa kıyafet yardımında bulunan İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, 14 Temmuz Çarşamba günü düzenlenen organizasyonla 200 çocuğa daha kıyafet yardımında bulundu. Çocukların Kurban Bayramı’na yeni kıyafetleriyle mutlu bir şekilde girmeleri için yapılan yardım organizasyonunda çocuklar kendi elleriyle kendi istedikleri kıyafetleri seçerek almanın mutluluğunu yaşadı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow