Cumartesi, 31 Temmuz 2021
146 Aileye Nakit ve Gıda Yardımı Yapıldı

146 Aileye Nakit ve Gıda Yardımı Yapıldı Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, aylık rutin yapılan yardımlar kapsamında 136 yetim aileye nakdi, 10 yetim aileye de gıda yardımında bulundu.

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor. Temsilcilik tarafından 14 Haziran Pazartesi günü yapılan organizasyonda Uzat Elini Derneği iş birliği ile 136 ihtiyaç sahibi yetim aileye nakit yardımı yapılırken, 10 yetim aileye de gıda paketi ve et dağıtımı yapıldı. 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İyilik Dünya’nın Her Yerinde

  Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Özmantar ve Mehmet Hıdır Akaslan, İyilik Derneği’nin 2021 yılı kurban organizasyonu için Afrika’ya gittiler.

  Afrika’da Çad ve Kamerun’u ziyaret eden Özmantar ve Akaslan, burada kurban organizasyonuna katılarak bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. İlk olarak Çad’da başta Türkiye Büyükelçiliği olmak üzere TİKA ve Maarif Vakfı gibi ülkemizin oradaki temsilciliklerini ziyaret eden Özmantar ve Akaslan, ardından yerel sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle de görüştü. Çad’da son olarak yetimhaneler ve yenim annelerini ziyaret eden iyilik elçileri burada ihtiyaç sahiplerine bağışçılar tarafından gönderilen bağışlar ulaştırıldı.

  Daha sonra ziyaretin ikinci durağı olan ve kurban organizasyonun yapılacağı Kamerun’a geçildi. Kamerun’un Kusayri bölgesinde Türkiye’nin farklı yerlerinden bağışçıların kurban vekaletleri yerine getirilerek kurbanlar kesildi, ihtiyaç sahiplerine pay edilerek dağıtıldı. Ayrıca Kamerun’da İyilik Derneği’nin Süt Keçisi Projesi kapsamında 15 aileye de süt keçisi dağıtımı yapıldı.

  Kamerun’da yetimhaneler, yetim anneleri ve okullar ziyaret edilerek öğrencilere çeşitli hediyeler ile Kur’an-ı Kerim dağıtımı yapıldı. Heyet yardım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yurda döndü.

 • İhtiyaç Sahiplerine Kurban Eti Dağıtıldı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Kurban Bayramı’nda hayırseverler tarafından bağışlanan ve kesilen kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürerek teslim ediyor.

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, partner kuruluşları olan Avrupa Yardım Vakfı ve Uzat Elini Derneği iş birliği ile ihtiyaç sahiplerine et ve nakit yardımlarına bayramdan sonra da devam ediyor. İyilik Derneği gönüllüleri Bayramı’nda hayırseverler tarafından bağışlanan ve kesilen kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürerek teslim ediyor.

  Öte yandan ihtiyaç sahiplerine nakit yardımları da devam ediyor.

 • 200 Çocuğa Daha Bayramlık Kıyafet Yardımı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi 200 çocuğa daha bayramlık kıyafet yardımında bulundu.

  Geçtiğimiz gün 200 çocuğa kıyafet yardımında bulunan İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, 14 Temmuz Çarşamba günü düzenlenen organizasyonla 200 çocuğa daha kıyafet yardımında bulundu. Çocukların Kurban Bayramı’na yeni kıyafetleriyle mutlu bir şekilde girmeleri için yapılan yardım organizasyonunda çocuklar kendi elleriyle kendi istedikleri kıyafetleri seçerek almanın mutluluğunu yaşadı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow