Salı, 21 Eylül 2021
İyilik Dünya’nın Her Yerinde

İyilik Dünya’nın Her Yerinde Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Özmantar ve Mehmet Hıdır Akaslan, İyilik Derneği’nin 2021 yılı kurban organizasyonu için Afrika’ya gittiler.

Afrika’da Çad ve Kamerun’u ziyaret eden Özmantar ve Akaslan, burada kurban organizasyonuna katılarak bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. İlk olarak Çad’da başta Türkiye Büyükelçiliği olmak üzere TİKA ve Maarif Vakfı gibi ülkemizin oradaki temsilciliklerini ziyaret eden Özmantar ve Akaslan, ardından yerel sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle de görüştü. Çad’da son olarak yetimhaneler ve yenim annelerini ziyaret eden iyilik elçileri burada ihtiyaç sahiplerine bağışçılar tarafından gönderilen bağışlar ulaştırıldı.

Daha sonra ziyaretin ikinci durağı olan ve kurban organizasyonun yapılacağı Kamerun’a geçildi. Kamerun’un Kusayri bölgesinde Türkiye’nin farklı yerlerinden bağışçıların kurban vekaletleri yerine getirilerek kurbanlar kesildi, ihtiyaç sahiplerine pay edilerek dağıtıldı. Ayrıca Kamerun’da İyilik Derneği’nin Süt Keçisi Projesi kapsamında 15 aileye de süt keçisi dağıtımı yapıldı.

Kamerun’da yetimhaneler, yetim anneleri ve okullar ziyaret edilerek öğrencilere çeşitli hediyeler ile Kur’an-ı Kerim dağıtımı yapıldı. Heyet yardım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yurda döndü.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Kırtasiye, Gıda ve Nakit Yardımlarımız Devam Ediyor

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, ihtiyaç sahibi yetim ailelere kırtasiye, gıda ve nakdi yardımlarına devam ediyor.

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, okulların açılmasıyla beraber yardım çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Yapılan ilk organizasyonda 20 aileye kırtasiye malzemeleri ve çantadan oluşan kırtasiye yardımı yapıldı. Ardından Uzat Elini Derneği iş birliği ile 44 aileye nakdi yardım yapıldı. Son yardım organizasyonunda ise 10 yetim aileye hijyen ve gıda paketleri İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği Yardım Koordinasyon Merkezinde ailelere teslim edildi.

 • İhtiyaç Sahiplerine Kırtasiye, Gıda ve Nakit Yardımı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, ihtiyaç sahibi yetim ailelere kırtasiye, gıda ve nakdi yardımda bulundu.

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, okulların açılmasıyla beraber yardım çalışmalarına hız verdi. Yapılan ilk organizasyonda 18 aileye temel kırtasiye malzemeleri ve çantadan oluşan kırtasiye yardımı yapıldı. Ardından Avrupa Yardım Vakfı ile ortak yapılan aylık yetim yardımları çerçevesinde 124 aileye temel gıda maddelerinden oluşan ayni yardım, 48 aileye de nakdi yardım yapıldı. Yardımlar İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği Yardım Koordinasyon Merkezinde ailelere teslim edildi.

 • İhtiyaç Sahiplerine Gıda ve Giyim Yardımı

  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım organizasyonlarına devam ediyor.

  Temsilcilik Ağustos ayında 30 aileye giyim yardımı, 20 aileye de gıda yardımında bulundu. Okulların başlaması dolayısıyla çocukların yeni kıyafetlerle okullarına başlamaları için yapılan organizasyonda aile bireyleri kıyafetlerini seçerek almanın mutluluğunu yaşadılar. Yardımlar, İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği Yardım Koordinasyon Merkezinde ihtiyaç sahiplerine elden teslim edildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow