İyilikder’den Öğrencilere Kırtasiye ve Çanta Yardımı

İyilikder’den Öğrencilere Kırtasiye ve Çanta Yardımı Öne Çıkarılmış

İyilikder Gaziantep Şubesi, Gaziantep’deki iki camide eğitim gören 150 öğrenciye kırtasiye ve çanta dağıtımı yaptı.

İyilikder Gaziantep Şubesi, Gaziantep’deki Hz. Talha ve Veysel Karani camilerinde eğitim gören 150 öğrenciye kırtasiye ve çanta dağıtımında bulundu. 12 Ocak Cumartesi günü düzenlenen yardım organizasyonuna İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir ve İyilikder gönüllüleri katıldı. Camilerde temel dini bilgiler, Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi dersleri alan öğrenciler yardım organizasyonu dolayısıyla Kur’an-ı Kerim okudular ve çeşitli oyunlar oynadılar. Yardım organizasyonu dolayısıyla bir açıklama yapan İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, iyiliğin hiç azalmadan halka halka yayılan bir değer olduğunu belirterek küçük yaşdaki çocukların bu bilinçle yetişmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. İyilikder gönüllüleri yardım organizasyonu dolayısıyla öğrencilerle ve aileleri ile hasbihal ederek onlara çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Öğrencilere; çanta, kalem seti, defter seti, boyalı kalem seti, açkı ve silgiden oluşan kırtasiye seti dağıtıldı. Yardım organizasyonu toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İyilikder Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

  İyilikder Gaziantep Şubesi, Ramazan yardımlarına hazırlıklar kapsamında Bülbülzade Vakfı gönüllülerine bilgilendirme toplantısı düzenledi.

  8 Nisan Pazartesi günü Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, komisyon üyeleri ve Bülbülzade Vakfı gönüllüleri katıldı. Ali Topaloğlu tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik tarafından yapılan açılış konuşması ile devam etti.

  Açılış konuşmasının ardından İyilikder’in tanıtım filmi ve İyilikder Gaziantep Şubesinin faaliyetlerinin anlatıldığı faaliyet raporu tanıtım slaydı gösterildi. Ardından kürsüye gelen Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar tarafından iyilik adabı konulu bir sunum gerçekleştirildi.

  Programın son bölümünde İyilikder Gaziantep Şubesi Üyesi Hanife Demir tarafından yardım formlarının nasıl doldurulacağı, aile ziyaretleri sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği ve yardıma ihtiyacı olanların nasıl tespit edilmesi gerektiği ile ilgili bir bilgilendirme sunumu yapıldı. Program sunumun ardından sona erdi.

 • Kardeşlik Sofraları ile 8 Ülkeye Bereket Yayılacak

  İyilik, bu dünyada benim de söyleyecek bir sözüm var demek, elimizin ulaştığı en ücra topraklara ve oralarda yaşayanlara selâm götürmektir. Bu Ramazanda da eller, kalpler, ülkeler birleşsin istiyoruz ve Kardeşlik Sofralarımızı 8 farklı ülkede kuruyoruz.

  Yetimlere, mağdurlara, kimsesizlere İyiliği ve esenliği yaymak için yolda olan İyilikder ve Anadolu Öğrenci Birliği işbirliğiyle 15 Ramazan Dünya yetimler gününde 8 farklı ülkede yetim kardeşlerimizle “ Kardeşlik Sofrasında “ buluşuyoruz. Ülkemizde yetim evlerinde iftarlar açılırken aynı anda Anadolu Öğrenci Birliği tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Kardeşlik Sofrası projesi ile de İyilik gönüllüleri selamı yeryüzüne yayıyor. İyilikder olarak ülkemiz başta olmak üzere 4 kıtada yürüteceğimiz yardımların yanı sıra desteklediğimiz Kardeşlik Sofrası projesi ile 8 ülkede başta yetimler olmak üzere on binlerce kardeşimizle iftar sofralarında bereketi yayıyor, binlerce kilometre uzaktaki kardeşlerimizle aynı sofrada buluşuyoruz.

  Anadolu Öğrenci Birliği gönüllülerinin yoğun çalışmaları ve İyilikder temsilciliklerinin desteği ile Kudüs, Lübnan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Makedonya, Bangladeş, Uganda ve Kosova’da kurulacak olan iftar sofralarına siz de katkı sağlamak ve yetim dualarına ortak olmak isterseniz online bağış ekranımızdan www.iyilikder.org.tr/onlinebagis Kardeşlik Sofrası seçeneğine yada havale/eft hesap numaralarımıza açıklama kısmına ülke adı belirterek istediğiniz tutarda katkı sağlayabilirsiniz.

 • Geleneksel Ramazan Yardımı Hazırlıkları Başladı

  İyilikder Gaziantep Şubesi her yıl ramazan ayında düzenlediği ve geleneksel haline gelen Ramazan yardımları için hazırlıklara başladı.

  İyilikder’in 1994 yılından beri Gaziantep’te düzenlediği geleneksel ramazan yardımları için hazırlıklar başladı. Her yıl “Bir Çocukta Siz Giydirin”, "Onlar Gülmeden Bayram Edemezdik" sloganları ile başlayan yardımlarda ihtiyaç sahibi binlerce aileye kıyafet ve gıda yardımı yapılıyor.

  Geleneksel ramazan yardımlarını organize etmek için 3 Nisan Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı’nda yapılan toplantıya İyilikder Gaziantep Şubesi Başkan Yardımcısı Selim Arslan, komisyon üyeleri ve vakıf bünyesindeki 22 komisyon ve birimden temsilciler katıldı.

  Toplantıda ihtiyaç sahibi ailelerin tespiti, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak yardım malzemelerinin tedariki ele alındı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız