Yemen'e Yardım Kampanyasına Destek Artıyor

Yemen'e Yardım Kampanyasına Destek Artıyor Öne Çıkarılmış

İyilikder Gaziantep Şubesinin düzenlediği Yemen’e yardım kampanyasına destek artarak devam ediyor.

İyilikder Gaziantep Şubesi’nin geçtiğimiz Aralık ayında başlattığı Yemen’e yardım kampanyasına destek artarak devam ediyor.  Yemen’e yardım kampanyası kapsamında Şehitkâmil Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin öğrenci, öğretmen ve velilerinin topladığı nakdi yardımlar okul müdürü İbrahim Özmantar tarafından İyilikder’e teslim edildi. İbrahim Özmantar’a kampanyaya desteğinden ötürü plaket takdim edildi.

Öte yandan Bem-Bir-Sen Sendikasının Gaziantep Büyükşehir Belediyesi önünde 14 Ocak Pazartesi günü düzenlediği gıda kermesinde toplanan nakdi yardımlar sendika başkanı Serkan Özatıcı tarafından İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik’e teslim edildi. Talip Çelik, Bem-Bir-Sen Başkanı Serkan Özatıcı’ya kampanyaya desteğinden ötürü plaket takdim edildi.

Kampanya kapsamında geçtiğimiz Aralık ayında özel Sempati Koleji avlusunda gıda kermesi düzenlenmiş ve geliri Yemen’e ulaştırılmak üzere İyilikder’e teslim edilmişti.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İyilikder’in Kırtasiye ve Çanta Yardımı Sürüyor

  İyilikder Gaziantep Şubesi, Gaziantep’te iki camide eğitim gören 160 öğrenciye daha kırtasiye ve çanta yardımında bulundu.

  Geçtiğimiz ay Hz. Talha ve Veysel Karani camilerinde eğitim gören 150 öğrenciye kırtasiye ve çanta dağıtımında bulunan İyilikder Gaziantep Şubesi, bu ayda 160 öğrenciye kırtasiye ve çanta yardımında bulundu. İyilikder Gaziantep Şubesi tarafından 16 Şubat Cumartesi günü düzenlenen yardım organizasyonunda Sanayi Caminde 100, Şirvani Camiinde eğitim gören 60 örenciye kırtasiye, çanta ve başörtüsü yardımında bulundu.  Organizasyona Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir ve İyilikder gönüllüleri katıldı. Camilerde temel dini bilgiler, Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi dersleri alan öğrenciler yardım organizasyonu dolayısıyla Kur’an-ı Kerim okudular ve ilahiler ve ezgiler söyledi.

  Tüm öğrencilere; çanta, kalem seti, defter seti, boyalı kalem seti, açkı ve silgiden oluşan kırtasiye seti dağıtılırken kız öğrencilere ise başörtüsü hediye edildi. Yardım organizasyonu toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 • Ortaokul Öğrencilerinden Örnek Yardım Kampanyası

  Şehit Mehmet Emre Özer Ortaokulu öğrencileri düzenledikleri yardım kampanyasıyla ihtiyaç sahipleri için topladıkları kıyafetleri İyilikder’e teslim etti.

  Gaziantep’in Arıl Köyünde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Şehit Mehmet Emre Özer Ortaokulu öğrencileri örnek bir davranış sergileyerek düzenledikleri yardım kampanyasıyla ihtiyaç sahipleri için topladıkları yardım malzemelerini İyilikder’e teslim ettiler. Şehit Mehmet Emre Özer Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen yardım kampanyasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere toplanan ayakkabı ve kıyafetler 18 Ocak Cuma günü İyilikder gönüllülerine teslim edildi.

  Teslim edilen yardım malzemeleri İyilikder tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

 • İyilikder’den Öğrencilere Kırtasiye ve Çanta Yardımı

  İyilikder Gaziantep Şubesi, Gaziantep’deki iki camide eğitim gören 150 öğrenciye kırtasiye ve çanta dağıtımı yaptı.

  İyilikder Gaziantep Şubesi, Gaziantep’deki Hz. Talha ve Veysel Karani camilerinde eğitim gören 150 öğrenciye kırtasiye ve çanta dağıtımında bulundu. 12 Ocak Cumartesi günü düzenlenen yardım organizasyonuna İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir ve İyilikder gönüllüleri katıldı. Camilerde temel dini bilgiler, Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi dersleri alan öğrenciler yardım organizasyonu dolayısıyla Kur’an-ı Kerim okudular ve çeşitli oyunlar oynadılar. Yardım organizasyonu dolayısıyla bir açıklama yapan İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, iyiliğin hiç azalmadan halka halka yayılan bir değer olduğunu belirterek küçük yaşdaki çocukların bu bilinçle yetişmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. İyilikder gönüllüleri yardım organizasyonu dolayısıyla öğrencilerle ve aileleri ile hasbihal ederek onlara çeşitli hediyeler takdim ettiler.

  Öğrencilere; çanta, kalem seti, defter seti, boyalı kalem seti, açkı ve silgiden oluşan kırtasiye seti dağıtıldı. Yardım organizasyonu toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız